Avasta Eestimaad

Avasta Eestimaad: kus on kõige ägedamad kevadgrilli kohad looduses? (1)

Marko Kaldur, 11. mai 2015 10:20
Foto: MARKO KALDUR www.avastaeesti.ee
Koos soojade kevadilmadega on eestimaalasi tabanud taaskord massipsühhoos - grillimine. Kus seda teha stiilselt ja meeldivalt? 

Kevadilmade kauniks muutudes haarab eestimaalasi grillipalavik ning nii nädala sees kui nädalavahetustel mattuvad asulad grillrestidelt tõusva kärsahaisu ning selle juurde kuuluva jutumulina sisse.

Selle asemel, et fantaasiavabalt oma tagahoovis lihatükke sussutada, võiks vähemalt grillimise asupaiga valikul mingit loomingulisust üles näidata.

Kuna suvitushooaeg pole veel alanud, siis sobivad grillimispaikadeks mereäärsed laagri- ja lõkkeplatsid, mis turistide hordide poolt vallutamata. Seal saab nautida kevadpäikese mõnusat paitust, mere mühinat, rannapealsete puude kohinat ning eemalolekut teistest grillihulludest.

Lisaks aitab meretuul eemale pühkida kõrbenud liha haisu - juhul kui talvega grillimisoskused rooste on läinud.

Samal teemal

Muutmaks kevadine grilliüritus veelgi meeldejäävamaks, ei pea tingimata õhtul tagasi koduseinte vahele põgenema. Ööd on soojad ning sobiva varustuse olemasolul (mille igaüks kodustest kappidest leiaks) tasub jääda pikemaks mere äärde laagrisse.

Sest nagu öeldud - praegu on need paigad veel turistidest tühjad ning saab nautida mereäärset rahu ja vaikust.

Tähtedevalgel võib veel pikalt lõkke ääres istuda ning rahuneva mere vaikset müha kuulata. Kui veab, siis näeb virmaliste veiklemist taevavõlvil või õppustele lendavate Siilide tulesid musta taeva taustal vilkumas. Karastunumad saavad hommikupäikese poolt palavaks köetud telgist otse merelainetesse end jahutama tormata. 

Et Eesti on mereriik, siis jagub meie rannikule paikasid, kuhu oma laager püsti lüüa, arvukalt. On selliseid, mis peaaegu otse rannajoonel, tuultele ning lainevahule vallal. Kui ka taolisi, kus telgid ja lõke merest veidi kaugemale, männimetsa varju jäävad. Mõnes paigas valitseb harras vaikus, teisal jääb naabrusesse teisigi lõkkekohtasid.

Sellest ei maksa end aga heidutada lasta - kes taolisel aastaajal loodusesse laagri teeb, jagab tõenäoliselt arvamust linnas grillimise väikekodanlikust mõttetusest. 

Asukohtade koordinaadid:

Pärispea laagriplatsid: 59.667458,25.699036

Tsitre laagriplatsid: 59.518254,25.510783

Nõva laagriplatsid: 59.221657,23.602901

Matsiranna laagriplatsid: 58.363711,23.742314

Lemme laagriplatsid: 57.964975,24.404609