Eesti uudised

"Siilil" osalevad ka riigikogu liikmed (4)

Maarius Suviste, 11. mai 2015, 07:00
VÕTAB OSA: ­Riigikogu liige, kaitseliitlane Madis Milling on suurõppuse ­häälekandja Sõduri FM toimetaja. Foto: Mati Hiis
Kaitseväe suurõppusel "Siil" osaleb ka kaks riigikogu liiget, nende palk Toompeal säilib, kuni nad töölt ära on.

Sõduri FM toimetaja. Vahepeal pidi ta korraks õppuselt lahkuma ja Toompeal käima, et tähtsal istungil osaleda. Nimelt oli kolmapäeval päevakorras oluline hääletus – põhiseaduse muutmine omavalitsusvalimistel valimisea langetamiseks.

Samal teemal

Sotsiaaldemokraatliku erakonna fraktsiooni liikmetest õppusel osalejaid ei ole, ütleb erakonna kõneisik Raigo Jahu. "See oleks ka keeruline, sest riigikogu liikmed on mõlemal nädalal seotud oma otsese tööga – riigikogu ja parlamendi komisjonide istungitega."

Näiteks eelmisel kolmapäeval oli täiskogus põhimõtteline hääletus valimisea langetamise üle. Nii mõnigi õppusel osalenud tavakodanik on kurtnud, et pidi "Siilile" minema kas siis korralise või palgata puhkuse ajast. Kuidas on lood rahvasaadikute puhul? "Riigikogu liikme palk ei ole seotud istungist osavõtuga," ütleb riigikogu kõneisik Urmas Seaver.

"Siilil" osalevad saadikud saavad kindlasti rahvasaadiku palka edasi ka siis, kui nad õppuse tõttu peaks jääma mõnest istungist eemale. Vahetult enne suurõppust oli kaitseväele teada 10 tööandjat, kes toetavad õppuse ajal palgavahe kompenseerimise või palga säilitamisega oma reservväelastest töötajaid. Uue valitsuse koalitsioonileping näeb ette, et kompenseeritakse kõigile reservkogunemistel osalejatele saamata jäänud töötasu ja seadustatakse tööandja kohustus hoida ajateenistusse või reservõppekogunemisele kutsutule töökohta. Homme lähevad "Siili" vaatlema riigikogu riigikaitsekomisjoni liikmed. Ka peaminister osaleb homsel külalistepäeval ja tutvub õppuse käiguga.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee