Täna ristiti Monaco vürstipere kaksikudFoto: NIVIERE/VILLARD/SIPA
Õhtuleht.ee 10. mai 2015 11:14
Pühapäeval ristiti Monaco katedraalis Monaco vürsti Albert II ja tema naise printsess Charlene´i viiekuused kaksikud- prints Jacques ja printsess Gabriella.

Lapsed nägid ilmavalgust 10. detsembril. Gabriella on vanem õde, ta sündis vennast kaks minutit varem, kuid Monaco seaduste järgi on troonipärija siiski Jacques.
Piduliku ristimistseremoonia juures viibisid vürstisuguvõsa liikmed ja printsess Charlene´i perekond. Lõuna-Aafrikast pärit printsess on endine tippujuja ning kandis neiupõlves perenime Wittstock.

Väikese printsi ristivanemad on Alberti nõbu Christopher Le Vine juunior ja Diane de Polignac Nigra. Printsess Gabriella ristiisa on Charlene´I vend Gareth Wittstock ja ristiema Nerine Pienaar.

Monaco inimesed said tseremooniat jälgida paleeväljakule püstitatud suurelt ekraanilt. Samuti kanti tseremoonia üle internetis vürstipalee Facebooki-lehel ja YouTube´is.

Pidulikust talitusest osavõtjad kogunesid hommikul kell 10.30 katedraali, mis oli kaunistatud valgete lilledega - näha võis roose, liiliaid ja freesiaid. Tseremoonia algust kuulutasid trompetihelid ja aupaugud üle kogu Monaco.

Teenistust läbi viivad vaimulikud suhtlesid kõigepealt ristivanematega ja küsisid kinnitust, et nad on nõus olema lastele vaimseteks teejuhtideks. Seejärel saabusid lapsevanemad– musta ülikonda ja heledat lipsu kandev vürst Albert ning kreemikasvalges Diori moemaja siidkleidis vürstinna Charlene.

Kaksikud olid esialgu lapsehoidjate süles, kuid enne kirikusse sisenemist võttis vürst Albert endale sülle printsess Gabriella, printsess Charlene kandis väikest printsi.
Laste valged ristimiskleidid pärinesid Diori moemajast. Gabriella ja Jacques olid kogu talituse ajal ärkvel ega nutnud kordagi.

Kirikus kõlas palju elurõõmsat muusikat, suure osa sellest oli välja valinud vürstinna Charlene isiklikult. Oma tervituse saatis paavst Franciscus.

Pärast jumalateenistus jalutas vürstipaar kirikust paleesse tagasi. Nad vaatasid rahvatantsijate esinemist ning tervitasid tänavatele kogunenud monacolasi ja välismaalastest fänne.