Eesti uudised

Rahandusministeerium saatis kooskõlastusse käibemaksuseaduse muudatused (4)

Toimetas Piret Pappel, 8. mai 2015, 23:44
Hotellituba. Pilt on illustratiivneFoto: STANISLAV MOSHKOV
Rahandusministeerium saatis kooskõlastusele seaduse eelnõu, millega majutusasutuste käibemaksumäär tõuseb seniselt 9 protsendilt 14 protsendile aastast 2017.

„Pärast huvigruppide kuulamist otsustas valitsus algselt kavandatud tõusu leevendada ja piirduda käibemaksu tõstmisega viie protsendi võrra. Uus käibemaksumäär jääb endiselt tuntavalt madalamaks Eestis kehtivast üldisest käibemaksumäärast ning rakendub alates aastast 2017," ütles rahandusminister Sven Sester.

„Lisaks plaanib valitsus rakendada täiendavaid meetmeid turismi edendamiseks, pöörates eraldi tähelepanu maaturismile."

Majutusteenuste sektoris tegutses 2013. aastal Statistikaameti andmetel 659 ettevõtet, kogukäive oli 252 miljonit eurot.

Samal teemal

39% ettevõtetest on hotellid ja muu sarnane majutus (hotellid, motellid, külalismajutus) ning nende käive oli 91% kogu sektori käibest. Ülejäänud 9% käibest, kuigi enamus ettevõtete arvust, tuleb muust lühiajalisest majutusest (hostelid, puhkemajad, kodumajutus, laagrid).

2013. aastal saabus Eesti majutusasutustesse Eurostati andmetel 2,98 miljonit inimest ning 2014. aastal oli neid 3,09 miljonit. Kolmandik majutatutest on läbi aegade olnud siseturistid.

Eelnõu esitatakse kooskõlastamisele teistele ministeeriumidele ja arvamuse avaldamiseks Eesti Kaubandus-Tööstuskojale, Eesti Tööandjate Keskliidule, Eesti Väike- ja Keskmiste Ettevõtjate Assotsiatsioonile, Hotellide- ja Restoranide Liidule, Eesti Turismifirmade Liidule, MTÜ-le Eesti Maaturism, Eesti Spaaliidule, Ettevõtluse Arendamise Sihtasutusele ning Maksu- ja Tolliametile.

Link eelnõule.

4 KOMMENTAARI

h
hotellid on eestis kallid 9. mai 2015, 06:58
suvel iga kodumajutuse urgaski maksab hingehinda. kasum on suur, asi see 20 % maksta ei ole. teised kõik ju maksavad.
v
Varganäod 9. mai 2015, 05:33
Kuradima tsirkus ikka! "saatis" kooskõlastamisele...nagunii teevad ise oma seadusi nii kuidassaaks raha rohkem ametlikult riisuda :D
Loe kõiki (4)

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee