Eesti uudised

SUUR GALERII | Sõdurid harjutasid Siilil linnalahingut (11)

Toimetas Piret Pappel, 8. mai 2015, 18:32
Foto: Sander Ilvest
Õppusel Siil osalevad 2. jalaväebrigaadi pataljoni ajateenijad harjutasid eile Tartumaal Rannu alevikus lahinguid hoonestatud alal.

Harjutuse ühe läbiviija major Tõnis Metjeri sõnul oli harjutuse eesmärk anda reservi minevatele ajateenijaile võimalus harjutada tegutsemist hoonestatud alal, kus viibivad ka kohalikud elanikud.

"Linnalahing on üks raskemaid lahinguliike ja hea on näha, et vaatamata vihmasele ilmale on ajateenijate motivatsioon õppusel Siil jätkuvalt väga kõrge ning nad on näidanud tugevat vastupidavust," ütles major Metjer.

Linnalahingu harjutuse stsenaariumi järgi oli vastane hõivanud Rannu aleviku ning läheduses viibiv jalaväeüksus saadeti asulat vastasest puhastama ning olukorda kontrolli alla võtma.

Pärast harjutuse lõppu tutvustasid kaitseväelased Rannu rahvamaja ees huvilistele kaitseväes kasutatavaid relvi ja varustust.

Õppusel Siil osalevasse 2. jalaväebrigaadi pataljoni kuuluvad ajateenijad Kuperjanovi jalaväepataljonist ning 1. jalaväebrigaadi pioneeri-, luure- ja tankitõrjerühm.

Samal teemal

13. mai 2015, 16:04
ÕHTULEHE VIDEO | Siilil osalenud tütarlaps: sõbrannad ja vanemad ei uskunud seda enne, kui ma kohale tulin!
11. mai 2015, 07:00
"Siilil" osalevad ka riigikogu liikmed
10. mai 2015, 09:22
OKKAD PÜSTI: "Siilil" algab lahingutegevus
9. mai 2015, 17:44
OSCE vaatlejad: Siil on avatud ja läbipaistev õppus

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee