Malluka beebiblogi

Malluka beebiblogi: appi, ma kaotasin peaaegu lapse ära!

Mariann Kaasik, 11. mai 2015, 12:46

10 KOMMENTAARI

e
Ema/ 10. juuni 2015, 11:22
Täiesti tavaline asi. Väga paljud lapsed teevad selliseid "põgenemiskatseid". Just vanuses 2-5 eluaastat, sest siis pole nad veel aru saanud, et ema pole selgeltnägija ega ei suuda just sell hetkel, kui nad oma seiklusest tüdinevad, automaagiliselt lapse juurde teleporteeruda. Laps võtab ema veel mingil määral iseenda lisandina ega adu, et ema või üldse lapsevanem on eraldiseisev asi, millel kulub ruumi läbimiseks aega.
Samas on 2aastane juba piisavalt nutikas, et üldse suuta jalga lasta või sellise idee peale üldse tulla, et tuleks kusagile jalutada.
e
Ema/ 10. juuni 2015, 11:23
See muidugi ei tähenda, et neil tuleks seda teha lasta. Tõsisem järelevalve ja nimesilt abiks, jah.
v
vahel loen/ 5. juuni 2015, 19:27
aga tõesti, jubedalt häirib sellise sõnavara kasutus, labane kuidagi.
t
Tiiger/ 12. mai 2015, 12:29
Mallu!
Kui kirjutate avaliku artikli, siis palun jätke oma "mahlakad" vandesõnad välja! Kena loo saab kirjutada ka ilma nendeta, tänan.
p
Pia/ 12. mai 2015, 10:15
Minu 2,5 aastane oleks sama moodi kodust jalga lasknud.
Nimelt, üks hetk oli toas kahtlaselt vaikne ja läksin vaatama, mis toimub kui silmanurgast märkasin, et laps tegi juba aia väravat lahti! Selgus, et ta oli ennast ilusti riidesse pannud, jalanõud jalga, seljakoti selga, veranda siseukse lahti tõmmanud (avaneb tuppa), veranda välisukse võtmega lahti keeranud ja enda järel kinni pannud, trepist alla läinud, vaheaia alt läbi pugenud ja värava avamiseni jõudnud! Tegin elu kõige kiirema spurdi ja lapse sain kätte tänavalt! Uurisin siis, kuhu ta suundub, vastuseks sain kooli! Teised ju lähevad... Alustuseks ma ei teadnud, et ta oskab ust lukust lahti keerata, rääkimata sellest, et ta võtme asukohta teadis. Ja värav oleks pidanud samuti päkapikku kinni hoidma aga võta näpust - laste oskusi ja loovust ei tohi kunagi alahinnata!
j
jah/ 12. mai 2015, 07:23
hüperaktiivseid lapsi peab arstile näitama. normaalsed lapsed nii ei käitu.
e
EI MEELDI NEED MALLUKAD-MILLIKAD/ 12. mai 2015, 07:21
JA KÕIGE VÄHEM HUVITAVAD NENDE KUMMALISED LAPSED. NÕ'UANNE : MALLUKAS, LÕPETA KIRJUTAMINE !!!!!!
ü
üks teine ema/ 11. mai 2015, 15:41
Inimene võib kirjutada mida iganes, elame ju vabal maal. Aga hea blogija, kui tahate avalikult kirjutada (ja seda Te ilmselgelt tahate), siis palun tehke seda normaalses kirjakeeles. Ma ei hakka kommenteerima sõnavara (sitt, WTF, shit jne), kuigi pean ka seda sobimatuks, vaid konkreetset kirjakeelt. Kohe esimeses! lauses koma puudu, sõnad nagu nt "kehva". Kas sellised vead on tõesti taotluslikud? Või lihtsalt (vabandan juba ette) rumalus?
h
Hm.../ 11. mai 2015, 15:08
Kõike võib juhtuda, aga kas kõike peab kogu ilmale kuulutama.
Vanasti kutsuti seda edevuse laadaks...
Tore et laps elus ja terve, emale isale rõõmuks.

k
kt/ 11. mai 2015, 13:19
Selliseid ehmatusi on, julgen väita, kõikidel emadel. Minu laps kukkus 2-aastaselt garaaži katusele viiva treppredeli viimaselt astmelt, ehk sisuliselt garaaži katuselt, alla. Läksime koos õue (kinnine aed), seni kuni mina tõrkuva lukuga välisust paarkümmend sekundit lukustasin, jooksis tüdruk 10 meetrit kaugemale, ronis redelile. Kui mina end ringi pöörasin, jõudsin näha hetke, kui laps viimasel astmel toeta taarudes kukkus. Õnneks kukkudes kuidagi keha pöördus ja ta maandus lillepeenrasse ja ainult põsk sai põrutamisest väiksema verevalumi. Oli õnnelik õnnetus. Kuid kõrgustes turnida lubasin ma tal edaspidigi. Ja katustel, puude otsas jne ronis ta edaspidigi, lihtsalt oskused paranesid. Sinu laps samuti alustas (sulle ootamatult, nagu minulegi) vanusele sobimatu ülesandega - juba 5-6 aasta pärast ei muretse keegi, kui su last tänaval näeb:)
Ära ennast ülemäära süüdista.

PÄEVATOIMETAJA

+372 5199 3733
online@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee