Teleblogi

Arvustus: "Kaardimaja" – lõpplahenduste ootuses 

Merit Maarits, 8. mai 2015 12:44
Kevin SpaceyFoto: AP / Scanpix
"Kaardimaja" tõmbab õige pea, täpsemalt kahe nädala pärast oma teise hooaja otsad kokku ning kuigi selle aja jooksul leiab loodetavasti lahenduse Franki ja Tuski vaheline vastasseis, jäetakse suure tõenäosusega üht-teist lahtiharutamiseks ka järgmisel hooajal.

Sel korral näeme Frank Underwoodi tõepoolest rabelemas, nagu Tusk on nende kohtumisest saadik soovinud. Olgugi, et väga diplomaatiline enesekaitse on Frankil alati hästi käpas olnud, ei saa seegi teda lõpuni kitsast olukorrast välja aidata, kui ta seatakse silmitsi väga konkreetsete asitõenditega, mille paljastumist ta kindlasti oodata ei osanud.

Samal teemal

Nurka aetud, isegi hirmul Frank on vaatepilt, mis paneb "Kaardimaja" tugikonstruktsioonid ähvardavalt vappuma, kuivõrd Franki tegelaskuju on see, kes kogu sarjale n-ö raami annab.

Sest olgu Frank Underwood kui julm inimene tahes, me elame sellegipoolest kaasa kõigile tema sepitsustele ja mängudele tagatubades ning tema libastumised panevad meidki närveldama.

Aga närveldama ei pea kunagi kuigi pikalt, sest Frank ei hakka ikka isegi selliselt plindris olles alla andma enne, kui läbi on proovitud vähemalt plaan B. Siinkohal kujuneb oluliseks tema  seljatagust hoidev meeskond, mille varasemalt moodustas peaasjalikult Doug, kuid mida praegusel ajal ei oskaks ilmselt ette kujutada ka ilma Sethita.

Dougi ja Sethi rahutegemine on uus etapp, seda nii Dougi, Sethi, kui ka Franki enda jaoks, kes on järjekordselt tõestanud endale ja teistele, et ta on fucking ellujääja. Muidugi on üsnagi selge, et peale ta enda nutikuse on tal tarvis pinnalpüsimiseks Sethi kõrval kindlasti ka Dougi, kelle tähelepanu hajumise tõttu osalt nüüd just tagajärgedega tegeleda vaja ongi.

Doug teeb oma tööd hästi ainult juhul, kui ta pühendab end selle tegemisele täielikult. Rachel Posner on täiesti ootamatult muutunud puht oma olemasolu tõttu Dougi pühendumist häirivaks ning kuigi antud episoodis võis alul võis uskuda, et Racheli-probleem ja segavad kõrvalised tegurid on tema elust pühitud, ei näi lõpuks see ikkagi päris nii olevat.

Nagu ta isegi AA-koosolekul tunnistas, siis Rachel on tema jaoks rohkem nagu õde või ema. Armukadedus, mida ta tundis pärast seda, kui olnud aknast Racheli ja tema sõbratari Lisa seksuaalvahekorra tunnistajaks, ei tundunud tõesti olevat üheselt mõistetava iseloomuga, kuid ehk piisavalt tugev, et peljata momenti, mil Doug end sellel taaskord tööasjade juurest ära triivida laseb.

Seksuaalselt tugevaid toone oli selles "Kaardimaja" episoodis seekord rohkelt. Franki, Claire’i ja Meechumi threesome’st anti meile küll pigem ainult kätte idee ja ülejäänu jäeti fantaasia kanda, kuid annab meile taaskord natukene rohkem aimu, mis sorti puust need Underwoodid ikkagi tehtud on ning vaevalt asi siin nende varjatud tahkudega ka piirdub.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee