Eesti uudised

GALERII | Kahekuune politseikoer õpib sularaha otsima (14)

Kristiina Tilk, 8. mai 2015 14:42
Foto: Mati Hiis
Politsei- ja Piirivalveameti Põhja prefektuurile anti täna hommikul üle kahekuune koerakutsikas, kellest saab tulevikus esimene sularaha otsimisele spetsialiseerinud teenistuskoer.

Siledakarvaline retriiver nimega Mad About Blue saabus Eestisse eile Leedust ning on Västriku loomakliiniku kingitus politseile. Tegemist on neljanda teenistuskoeraga, kelle kliinik neile kinkinud. Esimene koer anti üle aastal 2006.

Samal teemal

Politsei- ja Piirivalveameti eri- ja vormivarustuse juhtivametnik, politseimajor Tõnu Tänav ütleb, et rahakoera teema tuli nende jaoks pisut ootamatult, kuid et nõudlust taolise koera järele on olemas, otsustati see lünk ka käita.

"Tema ülesandeks saab siis tulevikus läbiotsimistel kaasas käimine ja leida üles kuritegelikul teel saadud raha. Loodetavasti kuskil pooleteise aasta pärast on ta valmis sooritama eksami ning valmis raha kas kuskilt kotist või peidikutest välja tooma," teatab Tänav.

Kuna koerte ülalpidamine on kallis ning kokku on Põhja prefektuuris 15 teenistuskoera, siis selleks, et koer leiaks võimalikult sagedast rakendust, peab Tänav võimalikuks ka varianti, et lisaks sularaha otsimisele saab koera lisaülesandeks narkootikumide otsimine.
Seda, mil moel koera õpetama hakatakse ning kuidas ta kuuletub, Tänav täna veel prognoosida ei oska, kuid kuna üks kolleegidest on oma praegust teenistuskoera juba pisut rahaotsimiseks ka treeninud ning see on andnud tulemusi, loodab ta, et samamoodi läheb ka Mad About Blue treenimisel. Lisaks loodetakse sellele, et Soome kolleegid, kel juba rahaotsimise koerad olemas, teevad neilegi väljaõppe.

Põhja prefektuuri koerajuht Madis Koitla teatab, et koera puhul ei ole vahet, mille otsimist talle õpetatakse, kuna ta eristab nii hästi lõhnasid. Tulemusi ei maksa aga oodata kohe vaid kuskil looma teise eluaasta lõpuks.

"Esimene aasta on puhas mäng ja rõõm. Peidad asju ja näitad koerale. Siis ei nõuta temalt veel midagi, kuna koera närvikava ei ole selleks valmis," lisab Koitla.

Västriku loomakliiniku esindaja sõnul langes valik pesakonna kaheksast kutsikast just Mad About Bluele, kuna ta oli hästi kontaktialdis ning otsimistuhinas.

Samal teemal

12.06.2015
ARMSAD FOTOD | PPA sai uue neljajalgse kolleegi
09.05.2015
Politsei õpetab koera kurjategijate raha otsima
22.01.2015
PILTUUDIS: Põhja prefektuuri politseinikud said neljajalgse kolleegi