Eesti uudised

GALERII | Kahekuune politseikoer õpib sularaha otsima (14)

Kristiina Tilk, 8. mai 2015, 14:42
 Mati Hiis
Politsei- ja Piirivalveameti Põhja prefektuurile anti täna hommikul üle kahekuune koerakutsikas, kellest saab tulevikus esimene sularaha otsimisele spetsialiseerinud teenistuskoer.

Siledakarvaline retriiver nimega Mad About Blue saabus Eestisse eile Leedust ning on Västriku loomakliiniku kingitus politseile. Tegemist on neljanda teenistuskoeraga, kelle kliinik neile kinkinud. Esimene koer anti üle aastal 2006.

Samal teemal

Politsei- ja Piirivalveameti eri- ja vormivarustuse juhtivametnik, politseimajor Tõnu Tänav ütleb, et rahakoera teema tuli nende jaoks pisut ootamatult, kuid et nõudlust taolise koera järele on olemas, otsustati see lünk ka käita.

"Tema ülesandeks saab siis tulevikus läbiotsimistel kaasas käimine ja leida üles kuritegelikul teel saadud raha. Loodetavasti kuskil pooleteise aasta pärast on ta valmis sooritama eksami ning valmis raha kas kuskilt kotist või peidikutest välja tooma," teatab Tänav.

Kuna koerte ülalpidamine on kallis ning kokku on Põhja prefektuuris 15 teenistuskoera, siis selleks, et koer leiaks võimalikult sagedast rakendust, peab Tänav võimalikuks ka varianti, et lisaks sularaha otsimisele saab koera lisaülesandeks narkootikumide otsimine.
Seda, mil moel koera õpetama hakatakse ning kuidas ta kuuletub, Tänav täna veel prognoosida ei oska, kuid kuna üks kolleegidest on oma praegust teenistuskoera juba pisut rahaotsimiseks ka treeninud ning see on andnud tulemusi, loodab ta, et samamoodi läheb ka Mad About Blue treenimisel. Lisaks loodetakse sellele, et Soome kolleegid, kel juba rahaotsimise koerad olemas, teevad neilegi väljaõppe.

Põhja prefektuuri koerajuht Madis Koitla teatab, et koera puhul ei ole vahet, mille otsimist talle õpetatakse, kuna ta eristab nii hästi lõhnasid. Tulemusi ei maksa aga oodata kohe vaid kuskil looma teise eluaasta lõpuks.

"Esimene aasta on puhas mäng ja rõõm. Peidad asju ja näitad koerale. Siis ei nõuta temalt veel midagi, kuna koera närvikava ei ole selleks valmis," lisab Koitla.

Västriku loomakliiniku esindaja sõnul langes valik pesakonna kaheksast kutsikast just Mad About Bluele, kuna ta oli hästi kontaktialdis ning otsimistuhinas.

14 KOMMENTAARI

Penskar. 10. mai 2015, 17:02
Ütelge, mis tõug see on ja kust neid saab ? Mul pidevalt rahapuudus. Selline elukas, kes mulle raha otsiks, kuluks marjaks majapidamisse ära. Vanasti nimetati neid asju KRATTIDEKS:
t
Tukat 9. mai 2015, 23:48
Tegelikult hakkab see peni valitsuse juures tööle. Valimiste eel Juhan Parts kires päevast päeva "Raha on meil selleks olemas". Nüüd kui valitsus on k...
(loe edasi)
Loe kõiki (14)

Põnevat ja kasulikku

PÄEVATOIMETAJA

+372 5199 3733
online@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee