Galeriid

GALERII | Lauri Pihlap pidas koos suure seltskonnaga maha vägeva plaadipeo (6)

Õhtuleht.ee, 8. mai 2015, 12:21
 Mati Hiis
Lauri Pihlap esitles 7. mai õhtul Telliskivi loomelinnakus asuvas lokaalis Kivid Paber Käärid oma teist sooloalbumit "LP". Koos õhtu tähega astusid lavale DJ MVP, Priit Jääger (kitarr), Karl-Juhan Laanesaar (trummid). Vaata galeriist, kes käisid kohal!

Samal teemal

Tänapäeva muusikamaailma standardite järgi on tegemist päris mahuka helikonserviga. Võiks öelda, et siinkohal on tegemist "2 for 1" pakkumisega – 2 plaati, ühes pakendis. Tõepoolest, album jaguneb justkui kaheks – 8 eesti- ning 8 ingliskeelset pala, mille autoriks, arranžeerijaks ning kaasprodutsendiks Lauri ise ka on. Samas kinnitab artist, et album ehitas end aja jooksul vägagi orgaaniliselt ning keelel polnud lõpliku tracklistiga mingisugust pistmist. 

Erinevad helikeeled, emotsioonid ning teemad kombineeruvad ühiseks tervikuks, täpselt nõnda nagu muusiku südametunne on õigeks pidanud. Millise story neist 16st loost välja loeb, jääb iga kuulaja enda otsustada. 

Lauri Pihlap on Eesti muusikamaastikul tegutsenud 16 aastat. Laulja ning laulukirjutaja, kelle karjäär sai alguse lauluvõistluselt "Kaks takti ette", on nende aastate jooksul kogenud nii mõndagi. Kontserdid, konkursid, muusikalid, ansamblid, plaadid... 

Oma esimesed albumid salvestas Lauri ansamblitega Soul Militia ("On the Rise", 2002; "Silence Before the Storm", 2004) ning Family ("We Are Family", 2002). 

2007. aastal soolokarjäärile pühendunud artist avaldas oma debüütalbumi "Split Personality" sama aasta detsembrikuus. Helikanda 13 pala pärinesid mehe enda sulest ning olid tõestuseks sellele, et Lauri võtab oma muusiku kutsumust väga tõsiselt.
Täna tunneb Lauri, et paljud muusiku eluga kaasas käivad tõusud ja mõõnad on edukalt läbi elatud ning nälg uute saavutuste järele ning soov oma teekonda aina võimsamalt jätkata on suurem kui kunagi varem. 

Viimase viie-kuue aasta pingutused on kandnud vilja. Mõtted, emotsioonid ning hetked, sellest perioodist, mis muusika kirjutamist inspireerinud, on jäädavalt talletatud. 2015. aastal on debüütalbum lõpuks saanud omale väärika järje.

6 KOMMENTAARI

k
kyss 23. mai 2015, 13:47
ma mussi ei kuulnud aga publiku järgi kysiks, kas see mingi vanainimeste muusika? Mingi suveniiri uus varjant v? Maru vanad inimesed ikka seal kohapeal... HIRMUTAV LAUSA!
p
Pole 8. mai 2015, 20:33
laulu pole muusikat.
Loe kõiki (6)

Põnevat ja kasulikku

PÄEVATOIMETAJA

+372 5199 3733
online@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee