Maailm

Prantsusmaa võib Mistralid uputada (5)

Õhtuleht.ee, 8. mai 2015 07:00
Foto: AFP
Prantsusmaa külmutas Venemaa sekkumise tõttu Ukraina kriisi eelmisel aastal lepingu, mille järgi ehitati Saint-Nazaire’is Vene mereväele kaks Mistral-klassi helikopterikandjat. Neist esimene, Vladivostok, on juba ammu valmis ning ka teine,

Sevastopol , valmimas. Ajalehe Le Figaro andmetel võidakse lepingu lõplikul luhtumisel laevad uputada, sest Prantsusmaal ei lähe neid vaja. Tõsi, püsib väike lootus, et laevad õnnestub Venemaa asemel kellelegi teisele maha müüa. Huvi on tundnud Kanada, Egiptus ja üks Põhja-Euroopa riik.

Venemaa president Vladimir Putin ütles aprilli keskel, et lepingu mittetäitmisel soovib Moskva nende sõjalaevade eest makstud raha tagasi saada. Ta lisas, et helikopterikandjatel puudub Vene kaitsevõime seisukohalt tähendus ning need sõjalaevad telliti Prantsusmaalt vaid sealsetele laevatehastele töö andmiseks. Prantsusmaa president Fran?ois Hollande arutas Mistralite saatust Vladimir Putiniga 24. aprillil Jerevanis toimunud kohtumisel.

Pärast seda väitsid informeeritud allikad, et Prantsusmaa ja Venemaa on lähedal kokkuleppele, mille järgi leping tühistatakse ja Venemaa saab 1,2 miljardit eurot tagasi.

Samal teemal

25.09.2015
Prantsusmaa müüb Mistralid Venemaa soovitusel Egiptusele
16.05.2015
Venemaal ja Prantsusmaal pole Mistralide asjus kokkulepet
27.04.2015
Mistralite asemel raha
21.04.2015
Hollande ja Putin kohtuvad Jerevanis