Eesti uudised

Millal Savisaar haiglast pääseb? (36)

Juhan Haravee, 8. mai 2015 07:00
NÄDAL ENNE TARTUT: Eino Baskini matusel 17. märtsil polnud linnapeale nii omasest reipusest enam jälgegi järel. Foto: Teet Malsroos
"Oleme kõik rõõmsad, et ta paraneb jõudsasti, kuid millal kojusõiduks läheb, ei oska täpselt isegi arstid öelda," lausub Keskerakonna pressisekretär Taavi Pukk.

Poolteist kuud tagasi ootamatult haigestunud ja Tartu Ülikooli kliinikumis möödapääsmatu lõikuse käigus paremast jalast ilma jäänud Tallinna linnapea Edgar Savisaar kosub tohtrite ja erakonnakaaslaste sõnul kiiresti.

Samal teemal

Viimasel ajal visalt levivaid kuuldusi, et Savisaar tuuakse juba varsti Tallinna taastusravile, ei söanda siiski veel keegi kinnitada.

"Arstid on öelnud, et praegu tuleb võtta päev korraga," ütleb Pukk Õhtulehele. "Spekulatsioonid, millal see kojutulek täpselt võiks juhtuda, on üsna mõttetud. Eks me kõik ootame kannatamatult ja teadmine, et paranemine kulgeb hästi, annab lootust Edgar Savisaare peatsele koju jõudmisele. Selge on see, et see päev tuleb kogu aeg lähemale!"

Savisaare sõber, Jõgeva haigla juht Peep Põdder ütles hiljuti, et Savisaar hingab nüüd ise, tema juures käivad füsioterapeudid ja ta võimleb ka iseseisvalt. Kõige tähtsam on Põdderi sõnul, et kuna muud näitajad on korras, ka jalahaav korralikult kokku kasvaks. Parema jala amputeerimiskoht on Põdderi sõnul kinni õmmeldud ning paraneb, kuid on praegu veel paistes. Paari nädala pärast vaatab jala arvatavasti üle proteesimeister. Põdder ennustab, et Savisaar on juba augusti algul tööl tagasi.

Keskerakonna esimehele tehti Maarjamõisas mitu operatsiooni ning lõikuse käigus amputeeriti tal parem jalg ülaltpoolt põlve.

Kliinikumi külalisprofessor, kirurg Peep Talving teatas 23. märtsi pressikonverentsil, et Savisaart tabanud infektsiooni põhjustaja on streptokokk ehk lihasööjabakter.

Savisaarel tekkis toksilise šoki sündroom, mille tulemusena said oluliselt kahjustada ka tema neerud. Savisaare neere aitasid töös hoida aparaadid.

TÜ kliinikumi anestesioloogia ja intensiivravi kliiniku juhataja Joel Starkopfi sõnul viitasid Savisaarel esinenud sümptomid, nagu halb enesetunne, nõrkus ja väsimus kopsupõletikule. Hiljem avastati tal aga vähem kui sentimeetri pikkusest kriimustusest alguse saanud streptokokknakkus.

Doktor Talvingu sõnul proovisid operatsiooni läbi viinud kirurgid Savisaare jäset päästa, eemaldades kahjustada saanud pehmet kudet kiht-kihilt, kuid nähes, et see on võimatu, otsustati jalg lõpuks amputeerida.

Edgar Savisaare seisund oli arstide sõnul nädalaid väga kriitiline. Talvingu hinnangul on taoliste infektsioonide puhul üsna tavaline, et patsiendi elu ei suudeta päästa.

Samal teemal

13.05.2015
Edgar Savisaar toodi Tallinna taastusravile
12.05.2015
ERKI SAVISAAR ISA TERVISEST: linnapea on võitlusvalmis ja naaseb tugevamana kui varem
12.05.2015
Edgar Savisaar toimetati Tartust Ida-Tallinna keskhaiglasse
06.05.2015
TÜ kliinikumi juhatuse liige Margus Ulst "Ringvaatele": arstide ringkaitse on loomulik