Eesti uudised

POLITSEITÖÖ JÄME APSAKAS: kongi pandud mehel jäeti püstol tasku (37)

Teet Teder, 8. mai 2015 07:00
RELVASTATUD JA OHTLIK: Pea maas ja käed selja taga visati mees politseibussi. Sel hetkel ei teadnud politseinikud tema ümber, et ta kannab relva.Foto: Priit Simson/Delfi/Eesti Ajalehed
See oli kuu aega tagasi, kui suure reede pikal nädalavahetusel Tallinnas Kassisabas otsustas purjus mees oma aknast püstoliga vastasmaja tulistada. Kiiresti ja jõuliselt reageerinud politseinikud jätsid aga mehele relva tasku, kui ta kongi viidi. 

Politsei teatas toona: "Kell 11.15 sai häirekeskus teate, et Sügise tänava kortermajas on toimunud tulistamine. Esialgsetel andmetel tulistati kolm lasku tulirelvast. Kuulid tabasid vastasmaja seina ning rikošetist sai kahjustada vastasmaja korteri aken. Keegi vigastada ei saanud."

Samal teemal

Politsei operatiivjuht Kristian Jaani tõdes, et see oli äärmiselt tõsine juhtum: "See oli õnnelik juhus, et kuulid ei tabanud ühtegi inimest. Selline käitumine tulirelvaga võinuks ka palju kurvemini lõppeda. Politsei suhtub äärmise tõsidusega kõikidesse tulirelvadega seotud väljakutsetesse ning politsei tegevus selliste juhtumite korral on jõuline ning kiire." Pressiteade kinnitas: "tulirelv on praeguseks politsei valduses".

Alles nüüd selgus tookordse operatsiooni räpakas apsakas, mis võinuks hullemal juhul lõppeda kellegi surmagagi. Kuigi mehel väänati käed selja taha raudu ja ta, nina maas, politseibussi toimetati, jäi tulirelv talle alles. See tähendab, et politseibussis istus nokastanud kinnipeetav, kes tont teab mis meelemõtte ajendil võinuks haarata relva.

Kesklinna politseijaoskonna juht Kaido Saarniit kinnitab juhtumit. "Sündmuskohal tehti esmane isiku läbivaatus ning ta toimetati eraldatud kohta, tagades sellega ülejäänud inimeste ohutuse. Esmasele isiku läbivaatusele sündmuskohal järgnes põhjalikum läbiotsimine, mille käigus leiti kahtlustatavalt relv. Relvaomaniku relvaluba peatati sündmusele järgnenud päeval," räägib ta. "Olukord oli pinev ja politseiametnikel tuli tegutseda väga operatiivselt, mistõttu tehti algselt kiirem läbivaatus võimaliku ohu minimaliseerimiseks ning seejärel alles põhjalik läbiotsimine, mille tulemusel leitigi relv."

Saarniit kinnitab, et "sellistesse olukordadesse suhtume väga tõsiselt, politseinike tegevust hinnati teenistusliku järelevalve käigus ning võimalikele puudujääkidele juhiti tähelepanu".

Kas mees istus bussikongis relvaga või mitte, kuulitabamusi saanud majas elavat pereisa tagantjärele enam ei huvitagi. "Peaasi et tal relva enam kodus ei ole," lausub ta. "Minu jaoks on see kõige tähtsam. Terroriseerivat tunnet ei ole, aga mõttest käib see läbi kogu aeg, sellest mööda vaadata on võimatu. Näiteks me ei taha enam, et lapsed tänaval mängiksid. Kui tahavad mängida, siis parki või mujale, aga mitte meie tänaval."

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee