Seisukoht

Seisukoht | Tolli õnnepäev (3)

Arvo Uustalu, ajakirjanik, 7. mai 2015 17:03
Arvo UustaluFoto: Aldo Luud
Paar päeva tagasi oli mul au kohtuda energilise noore pensionäriga, kes reisis Moskvasse vanu aegu meenutama. Tagasiteel peeti naine piiril kinni ja tõsteti kaheksa tableti tõttu keset südaööd rongilt maha. Minu esimene küsimus oli, kas Vene tolliga ei õnnestunud asju kuidagi sirgeks rääkida? Kui jutt käib probleemidest piiril, siis kerkivad ikka silme ette kurja ilmega idanaabrid automaatidega rinnal ja Eston Kohver.

Kuidagi harjumatu on mõelda, et ausal inimesel võib probleem tekkida meie oma tollitöötajaga. Paraku tõstis proua rongilt maha ja viis ülekuulamisele meie oma ametnik. Kahe suure kotiga daam palus, et ta lastaks Tallinnasse edasi sõita. On tal ju pass ja elukoht ja ta on nõus andma kõik vajalikud allkirjad. Ometi peeti Eesti arsti poolt välja kirjutatud ja Eesti apteegist ostetud ravimiga reisimist nõnda suureks eksimuseks, et proua vastu algatati väärteomenetlus.

Öisest seiklusest võõras linnas teeb naisele meelehärmi rohkem hoopiski see, et inimesi võetakse meil esmajoones kui kurjategijaid. Aga kas tõesti peab reisil olev inimene pidevalt hirmuhigi otsa ees mõtlema, et ega tema köharohus või silmatilkades näiteks kanepikübet sees ole? Nüüd siis lubab maksu- ja tolliamet selle juhtumi valguses tolliformaalsused ka sellest aspektist üle vaadata.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee