Seisukoht

Seisukoht | Tolli õnnepäev

Arvo Uustalu, ajakirjanik, 7. mai 2015 17:03

3 KOMMENTAARI

v
vana tark mäger/ 19. juuni 2015 13:19
Eesti toll on klassikaline kurjuseimpeeriumi toll. Tegelikult kogu Eesti ametnikkond. Mitukümmend aastat stalinistlikku koertekooli on ilmselt genofondile jätnud kurja pitseri.
v
v/ 10. mai 2015 11:48
Viga selles,et koik on uliagarad . Hea ,et tädile peksa ei antud profulaktika mottes. PIMEDA VIID ÄRA METSA ,aga MIS SA HULLUGA PEALE HAKKAD ?
v
vana/ 7. mai 2015 20:53
Millegipärast on eesti ametnik usin just siis,kui mingi seadus või eeskiri lubab ligemest karistada, midagi keelata, nõuda milelgi mittevajaliku tegemist või lihtsalt nõõkida. Siis pole vaja mingeid juhendmaterjale või selgitusi. Sellised seadused täidetakse 120 %, sest mingit vastutust ülemäärase ranguse kohta ju ei ole. Kui aga seadus näeb ette millegi soodustamist, toetamist, siis eesti ametnik ei tee ilma täiendavate selgituste ja õppusteta mitte midagi, sest äkki ta sai valesti aru ja peab oma lubamiste eest vastutama. Erandid on võimalikud ainult ametniku isikliku huvitatuse korral. Seega mina näen ainukese võimalusena, kui ametnikku hakatakse premeerima või vähemalt kiitma iga inimliku käitumise juhu eest. St kui seadus lubab küll teist inimest karistada, aga ametnik iseseisvalt näeb, et karistamata jätmine ja muu lahenduse leidmine on kasulikum nii riigile, "seaduserikkujale" kui isiklikult talle. Sest muidu me sellest ametniku loomulikust kurjusest, õelusest ja ka argusest üle ei saa.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee