Foto: Stanislav Moškov
Õhtuleht.ee 7. mai 2015 09:09
OECD koostas raporti, kus analüüsis, mitu tundi peavad miinimumpalka teenivad inimesed nädalas töötama, et pääseda vaesusriskist. 

OECD 34 liikmesriigist on miinimumpalk kehtestatud 26 riigis ja kuigi organisatsioon koostas vastava raporti üksnes oma liikmesriikide kohta, saab siiski öelda, et miinimumpalka teenivatel inimestel on kogu maailmas raske hakkama saada, edastas Äripäev.

Raportist selgub, et kõige enam peavad tööd rügama miinimumpalka teenivad tšehhid, kes peavad töötama umbes 85 tundi, et päästa oma pere vaesusriskist.

Tabeli teise koha hõivab Eesti 73 tunniga, kolmas on Hispaania ja lätlased peavad töötama umbes 70 tundi.

Samal teemal

Kommentaarid  (9)

nii ongi 7. mai 2015 15:58
Pensionäri kurvem saatus on see, et jäädki nelja seina vahele, sest sellise rahaga(alla 300 euri), ei saa ju kodust väljagi minna. Maksud makstud, siis jääb kübeke näljasente järgi. Sellega ei ela ega sure, saab vaid minimaalsed toiduained, et hing sees püsiks. Mida rohkem on eesti ajal väikese palgaga töötatud aastaid, seda vähem pensioni hakkad saama. Need õnnelikud, kes said enne taasiseseisvumist pensionile, saavad nüüd palju rohkem pensioni, kui iseseisvusajal rügajad.
Andke padruneid! 7. mai 2015 14:42
pool mediaanplgast ja see on nende meelest mõeldud ka abikaasa ja 2 lapse ülalpidamiseks? See on süvavaesus, allpool toimetuleku piiri, mitte mingist vaesusriskist pääsemise võimalus.
Kõik kommentaarid

SISUTURUNDUS