AUS INIMENE: Leida ütleb muigega, et ravimileht on meeter pikk, aga lauset, et seda rohtu piiri taha kaasa võtta ei tohi, pole kuskil.Foto: Aldo Luud
Arvo Uustalu 7. mai 2015 07:00
"Arst kirjutas mulle Lexotanili digiretsepti puhkudeks, kui reisil tekib ärevus ja raske on magama jääda. Aga ma ei osanud unes ka näha, et peaksin reisile minnes kuskilt veel mingi loa hankima," on Narvas rongilt maha tõstetud ja väärteomenetluse kaela saanud Leida Madrus ametnike peale pahane.

"Arst kirjutas mulle Lexotanili digiretsepti puhkudeks, kui reisil tekib ärevus ja raske on magama jääda. Aga ma ei osanud unes ka näha, et peaksin reisile minnes kuskilt veel mingi loa hankima," on Narvas rongilt maha tõstetud ja väärteomenetluse kaela saanud Leida Madrus ametnike peale pahane.

Tallinnas elava Leida sõnul algas tema Moskva reis imeliselt. Tänu Venemaa tuttavatele koerakasvatajatele jõudis ta idanaabri nostalgiahõngulisse pealinna autoga. Vaja oli osta vaid viisa ja tagasipilet rongile. Tagasiteel 2. märtsi öösel kell 4.30 naine magas, kui uksele koputati ja kupeesse astus tollitöötaja. Rong oli jõudnud Narva.

Tähelepanelik tollitöötaja võttis reisija kottidest asjad välja ning märkas tema kosmeetikakotikeses tabletilehte, millel kirjas Lexotanil. Leida oli kaks tabletti Venemaal ära jõudnud tarvitada, lehes oli neid järel vaid kaheksa. Naine kasutab tähelepanu pälvinud ravimit harva, kuid juba aastast 2013. Ja on nende tablettidega ka varem välismaale reisinud.

Nõus andma seitse allkirja

"Algul küsis ta, kas mul on deklareeritavat kaupa? Vastasin, et ei ole. Vererõhutabletid teda ei huvitanud, aga Lexotani peale läks tal nägu kohe särama. Need tabletid kirjutas mulle arst välja, et ärevamatel hetkedel ära hoida vererõhu kiiret üleshüppamist. Tollitöötaja ütles: oh, seda rohtu teil ei tohi olla. Ütlesin, et kuidas ei tohi, kui arst on selle välja kirjutanud ja ravim on Eesti apteegist ostetud. Siis selgitati mulle, et Lexotanil sisaldab toimeainena bromasepaami, mis kuulub ravimite rühma, mida nimetatakse bensodiasepiinideks. Ja et bromasepaam kuulub narkootiliste ja psühho-troopsete ainete nimekirja. Olen keemik, aga need nimetused ei öelnud mulle mitte midagi. Kujutan ette, et sellises olukorras võib mõni vanem inimene südameataki saada," räägib porua Leida.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

Kommentaarid  (145)

dokumendid 9. mai 2015 22:06
Miks pidi ametnik vanaprouaga ja eesti kodanikuga nii alandavalt käituma, miks peab inimesi keset ööd rongilt maha tõstma. Selle kohta oleks võinud ju aru pärida ka hiljem, aga mitte öösel, proua asukoht ja dokumendid olid ju teada, ega ta mingi salajane piiriületaja polnud,sellised oma ametivõimu ületanud ametnikud tuleb töölt vabastada ja minema saata.
No Nii 8. mai 2015 11:10
hinge ajab täis selle eide jutt ,kas usute ka mis ta räägib .Tundes teda tahabki tähelepanu .
muidugi,see eideroju käis Moskvas,kes lubas !? 8. mai 2015 21:58
No Nii läheb ja lööb ta nospli selja taha,ega vanaproua vastu hakka .
Aga Ametnik sai jälle plussid kirja kui vanaprouat kottis .
Kõik kommentaarid

SISUTURUNDUS