Eesti uudised

TÜ kliinikumi juhatuse liige Margus Ulst "Ringvaatele": arstide ringkaitse on loomulik

Toimetas Kristin Aasma, 6. mai 2015 20:25

27 KOMMENTAARI

m
ma / 10. märts 2016 23:22
Mina olen oma elu jooksul kogenud liiga palju vassimist, hoolimatust, külmust , lausa kalkust med. töötajatelt, seega võin väita, et asi on kordi ja kordi hullem kui meedia kajastab.
Kui sa oled haige, jõuetu, valudes või muus vaevuses- siis sa pole suuteline enda eest seisma. Hiljem on aga seda raske teha, sest saad ju aru et tõestada pole võimalik ja mingil põhjusel sinu SÕNA absoluutselt ei loe, seega enese säästmiseks püüad unustada. Vahel on see üli raske, vahel võimatu.
Samuti teeb asja keeruliseks veel, teadmine, et on ju hulga toredaid, tarku arste , kes tunneksid end kaudselt samuti süüdistatuna. Kuidas siis käituda!!!???
e
eriti ajab vihale/ 7. mai 2015 15:37
hambaarstide nn. ringkaitse. sihuke jama on keeratud aastate viisi mu suus kokku, et anna minna. kui soovisin mõned aastad tagasi teises linnas end ravile panna vastas arst, et teie linnas on ka arste.
e
Enn/ 7. mai 2015 15:01
Ühegi asjaga ei tohiks liiale minna.
p
patsiendid/ 7. mai 2015 13:10
eriti need raskemad, surevad tavaliselt ravi tagajärjel, mitte haigusesse!
a
Alar/ 7. mai 2015 12:44
Kui õed oleks arsti peale (õigustatult) kaevanud, siis oleksid nad peagi kohast priid! Arst, see aga tegutseb rõõmsalt edasi!
o
oma tegude eest / 7. mai 2015 12:31
tuleb vastutada, kes siis veel kui mitte arst, kelle kätes on inimelu, äärmiselt inetu arsti poolt, kes kaitseb vastutusest kõrvalehiilijat!
l
Ly/ 7. mai 2015 11:09
Tekib küsimus, kui tavalise patsiendi asemel oleks olnud tuntud kuulsus, mis siis oleks juhtunud. Ei oleks aidanud ka arstide ringkaitse. Nagu ma aru saan, anti nimetule arstile võimalus jätkata tööd teises haiglas. Arstidel on hea endid välja keerutada, tuues põhjuseks ükskõik millise tervisevea, kui on tekkinud tüsistus või eksitud omas töös. Ja siit algabki arstide ringkaitse, et päästa oma mainet. Muidugi usaldan arste, kuidas siis muidu saab, aga püüan ka vältida nii kaua kuni tervis lubab.
o
oh , ajakirjanik!/ 7. mai 2015 11:01
Jälle pealkirjas inimesele sõnad suhu pandud.
Küsimus: 1) Kas konkreetsel operatsioonil oli arst alkoholijoobes? Sarnane tüsistus võib juhtuda igal arstil igal operatsioonil ja see ei sõltu arstist
2) kes olid ,, medõde, noor kirurg`` jne - palun NIMELISELT! - kes rääkisid , kuidas arstide puhul on tavaline alkoholi tarbida. Kes on NIMELISELT need ,, haigla medtöötadajad`` , kes ,, haiglas sumisema on löönud``.
Ekspressi artikkel oli emotsionaalne kirjanduslik katsetus , mia ilmselgelt kirjut´atud Port´i väidete ( arstide hulgas üldlevinud narkomaania ja alkoholism ) tõestamiseks - üks ammune ja ebamäärane juhtum....

I
!!!/ 7. mai 2015 10:51
Ikka ringkaitse! Täna kaitsen mina sind, homme aga sina mind! Eneseallhoiu instinkt. Nii on ka looduses. Vaid ühises kaitses suudavad piisonid või gnuud suurkiskjaid eemale tõrjuda.
e
EH/ 7. mai 2015 10:42
.....soosib lakkutäis tohtreid
r
Ringkaitsjad kohtu alla./ 7. mai 2015 09:57
Kellelt veel tahta südametunnistust,kui mitte meditsiinitöötajatelt ? purjus autojuht on teistele liiklejatele ohtlik,neid kontrollitakse. Purjus või narkouimas medtöötajaid ei kontrolli keegi,neil on ringkaitse :( Mis lahti on ? Joodikud ja hullud on lendurid, kirurgid, medtöötajad,autojuhid. MARK EI OLE RÄÄKIDA RINGKAITSEST;KUI ISE OLED ARSTI VANDE ANDNUD. OLGE JA JÄÄGE IKKA SÜDAMETUNNISTUSEGA INIMESEKS. NIMETAN SELLISELT EKSIJAT MÕRTSUKAKS JA RINGKAITSJAID KAASOSANIKEKS. Sina ringkaitsja,kui sa satud joodikust lenduri reisijaks,kas ka siis räägiksid pärast ringkaitsest ?
t
tr/ 7. mai 2015 09:30
Sul on häbi? Mul on isegi häbi lugeda seda mida sa ütlesid siin, seda, et sul häbi on, ma kahjuks ei usu!
m
Mair/ 7. mai 2015 09:18
Ettepanek- arst enne opile minekut läbib alkotesti nagu bussijuhid
m
7. mai 2015 08:22
mind panid imestama arsti sõnad, et ringkaitse on loomulik. oleks oodanud hoopis mõtteid selles suunas, kuidas vältida arstide joobes tööl olekut.
r
raivo/ 7. mai 2015 06:54
elu paradoks.üks on sluks ajaks sant ja teisel on lihtsalt piinlik.
p
Pahur vanamees maalt./ 7. mai 2015 06:46
Arstide jaoks on ringkaitse loomulikult loomulik, aga kuidas peaks OHVER õigluse saavutama. Minul ei vaevutud mingeid uuringuid tegema, kui peale Tshernobõli katastroofi südames vaevusi tundsin. Terve aasta topiti järjest kangemaid südamerohtusid sisse ja poleks ma heade suguleste tutvuse kaudu Tallinna, dr. Laane juurde pääsenud, oleksin ammu kõdunenud. Dr. Laane avastas 2 nädalaga kilpnäärme raske haiguse ja määras ravi. Süda aga jõuti ennem täiesti vussi keerata, nii, et vabariigi ajal minust enam õiget töölooma polnud ja TÄNU sellele on ka pension nüüd MINIMAALNE.

v
Arstidel esineb/ 7. mai 2015 06:44
viiasel ajal ka narkoprobleeme. Uskusin sinnamaani et arstid on ausad .sinnamaani kui yks arst Viljandis ajas autoga lapse surnuks. Ja kohe oli diagnoos kolleegidel varnast votta. Selline diagnoos mis Soomes esineb ainult lastel. ..
e
ETS/ 7. mai 2015 06:29
Tuttava lapsel lõigati Tartus healoomulist kasvajat peas,midagi jäeti sisse,muutus pahaloomuliseks ja nüüd asjad väga halvasti.Kui teadja-inimene juhtis arstide tähelepanu sellele,et põletik on sees,möliseti vastu,et kes oled sina,siin puha professorid j.n.e.Löuna-Eesti prof., ka Reiljan, tiitlitega laudalapsi ennegi nähtud.
r
ringkaitse/ 7. mai 2015 00:28
Mulle on arusaamatu see pidev hala ringkaitse ümber. Lugesin ka artikli läbi ja vaatasin ringvaadet. Keegi ei eitanud arsti alkoholiprobleemi, arst lasti töölt lahti. No mida siis oleks teisiti tegema pidanud?
Kas iga tüsistuse korral tuleb esimeses järjekorras meediat teavitada, lisada kogu haiguslugu, märkida ära patsiendi nime jne. Kas õigust mõistab Eestis meedia ning anonüümsed kommentaatorid?
u
Urmas/ 7. mai 2015 05:50
Ah, et mida oleks teisiti pidanud tegema. Aga, kas selle arsti alkoholiprobleemi tunnistamisega ei oldud natuke hiljaks jäädud? Poleks olnud alkoholiprobleemidega arsti, oleks teised arstid praegu saanud väita 100% kindlusega ja puhta südametunnistusega, et see oli operatsioonijärgne tüsistus, kuid hetkel sellise % -ga nad seda väita ei saa. Mingi kahtluseuss jääb ikka närima.
t
tädi/ 7. mai 2015 08:28
Kui kõrvalolevad õed asja märkasid ,oleks olnud nende kohus asjast teavitada.Minu jaoks on nad kaassüüdlased.
õ
õed/ 7. mai 2015 09:35
Arvad, et nii lihtne see ongi. Seal pole ainult õed, on residendid, teised arstid, anestesioloog ka saalis , osakonnajuhatajad.....
r
6. mai 2015 22:26
Rakvere haigla käitus õieti, kui kutsuti purjus tohtrile politsei ja viidi kainerisse magama.
E
....../ 6. mai 2015 22:20
Ettenägematuid ebaõnnestumisi juhtub, aga kui selle taga on alkoholismist värisevad käed, siis on raske mõista .....
v
vello/ 6. mai 2015 22:09
tean ühte endist kirurgi kes langes viinakuradi küüsi langes... naine saatis pikalt ,töökohast jäi ilma
jahindus sektsioonist visati välja,relv võeti käest,lõpuks maandus murru vangla med osak. juhatajaks ...ka sealt löödi joomiste pärast minema....edasine käekäik on teadmata...ilmselt on prükkar...kahju on
inimesest kuid oma raja valis ta ise...
o
6. mai 2015 21:18
Oligi arvata, et üks susser-vusser tuleb. Mina olin puu otsas kui pauk käis. Nii se Ulst kui ka Laisaar on selle eest vastutavad.
j
JURKA/ 6. mai 2015 21:18