Maailm

SÜDA SEISKUS LÕIKUSE AJAL: nägemise kaotanud prantslanna nõuab haiglalt kahte miljonit eurot (6)

Toimetas Kristin Aasma, 6. mai 2015 17:43
Prantslanna Reine Cailton (vasakul) nõuab haiglalt tavalise kõhuoperatsiooni tagajärjel kaotatud nägemise eest valurahaks kahte miljonit eurot.Foto: Kuvatõmmis / YouTube
Prantslanna, kes operatsiooni tagajärjel kaotas nägemise, nõuab haiglalt kahjutasuks ei vähem ega rohkem kui kaks miljonit eurot. Proua pöördus haiglasse kõhuhädadega.

63aastane Reine Cailton Lääne-Prantsusmaalt läks 2006. aastal haiglasse tugeva kõhuvaluga - naist vaevas soolteummistus, kirjutab thelocal.fr. Läks 24 tundi, enne kui arstid teda opereerisid. Lõikus võinuks olla tavapärane, kuid läks nii, et patsiendil seiskus lõikuse ajal süda ning nägemisnärvi verevarustus katkes.

Kui Reine Cailton narkoosist ärkas, oli ta pime.

Kõik need üheksa aastat, mis on möödunud õnnetust lõikusest, on naine võidelnud depressiooniga ning vajanud sagedasti psühhiaatrilist ravi. "Ma ei näe iial, kuidas mu lapselapsed üles kasvavad," on ta lootusetult õnnetu.

Naise advokaat süüdistab haigla arste hoolimatuses, kohatute otsuste langetamises, viibinud lõikuses ning ebaadekvaatses abis.

Prantsusmaa Angers'i kohus hakkas eile arutama, kas haigla on süüdi väärravi tegemises, mille eest pimedaks jäänud naine nõuab kahjutasuks kahte miljonit eurot.

Samal teemal

05.04.2015
HOMSES EKSPRESSIS: Alkoholisõltuvusega arst sandistas noore mehe
23.03.2011
Arstide süül sureb Eestis aastas 1500 inimest?
23.02.2010
Ema kahtlustab arste poja tapmises
28.02.2009
Taanlane nõuab amputeeritud meheau eest kahjutasu