Eesti uudised

Haapsalu linnapea: Reformierakond on asunud ärapanemise teele (9)

Toimetas Sander Silm, 6. mai 2015 14:56
Urmas SuklesFoto: Teet Malsroos
Reformierakonna kauaaegne liige, Haapsalu linnapea Urmas Sukles leiab, et Reformierakond on jõudnud punkti, kus on hakatud ärapanema.

"Sõbrad, kuidas oleme Reformierakonnas jõudnud punkti, kus oleme asunud Ära Panema. Muul viisil ei saa seda viimaste päevade irooniat ja vastandumist nimetada. Mis mõttes elab hotelliadministraator õpetaja arvelt ?," küsis Sukles oma Facebooki postituses.

Samal teemal

"Hea küll, käib koalitsioonisisene positsioonivõitlus hea ja halva maitse piiril. Aga kuskil on ju olemas ka ettevõtja ja tema käest palka saav inimene. Tihti just Tallinnast väljaspool. Miks me tahame talla ära panna ja teda vastandada riigiteenistujaga. Kogu suur ja Eesti jaoks ülioluline majandusharu, mis muuseas ei ole meile sugugi looduse poolt antud, on aetud turismihooaja eel stressi. Inimesed koostavad appikarjeid Toompeale ja kutsuvad saadikuid vaibale. Kohati nagu tundub, et võetakse kuulda, siis võtad lehe lahti ja saad teada, et hotellitöötaja elab õpetaja arvelt. Solvav," lisas ta.

Sukles tuletas meelde, et Eestit külastab aastas kümmekond miljonit inimest ja iga viies jääb meile ka ööseks on kohaliku ettevõtja kahe aastakümne pingutuste vili.

"Kui 15 aastat tagasi ei oleks Tallink hakanud tegema oma hullumeelseid investeeringuid, oleks Eesti arengutee olnud teine. Selliseid edulugusid, aga väiksemas mahus on mitmes maakonnas. Valdavalt on tegemist Eesti väikeettevõtja, Reformierakonna toetaja, valija sõbraga. Pole vaja temast loobuda. Tema saab hakkama, aga kas meie ka saame?," küsis kauaaegne Reformierakonna liige.

Sukles, kes Fra Mare kaasosanik tõi ka võrdluse. Kui 2009. aastal suurendati käibemaksu majutusasutustest 5 protsendi võrra, kukkus Fra Mare käive kukkus seoses masu ja turuvõitlusega 20 protsendi võrra ja palgafond vähenes samuti 20 protsendi võrra.

"Ärikasum vähenes samapalju kui maksime riigile lisandunud käibemaksu ehk oma kasumi arvelt toitsime riiki ja jätsime investeerimata olmesse ja inimestesse. 2014 aastaks oleme palgafondi suutnud suurendada 2 protsendi võrra ehk 2008 aasta tasemini on veel 18 protsenti, kusjuures käive oli 2014 aastal väiksem kui raskel 2009 aastal," tõi Urmas Sukles näite.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee