Foto: Kristjan Teedema/Postimees
Sander Silm 6. mai 2015 11:13
Paar nädalat tagasi peatas Tartu suurettevõtja Neinar Selile kuuluv Toomemäe Kinnisvara Tartu raekoja taha Pirogovi platsile rajatava hotelli ehituse, kuna valitsus otsustas kaotada majutusasutuste käibemaksuerisuse. Kuigi koalitsioon pole loobunud palju kriitikat saanud käibemaksumäära tõstmise plaanist, otsustas Seli siiski ehitusega edasi minna.

Kaks nädalat tagasi peatas Pirogovi platsi nõlvale hotelli rajav Toomemäe Kinnisvara ehitustegevuse ning ettevõtte juhataja Ain Tammvere põhjendas seda sammu valitsuse plaaniga tõsta majutusasutuste käibemaksumäära 9 protsendilt 20 protsendini.

"Võtsime aja mõtlemiseks. Viimased märgid on sellised, mis tekitavad muret, mis puudutavad igasuguseid uusi makse, mis kindlasti tekitavad küsimusi, kas turistid ikka tahavad Tartusse tulla ja kas neil on võimalust siia tulla," ütles ta "Aktuaalsele kaamerale".

Neinar Seli ütles täna aga Õhtulehele, et mõne nädala pikkune paus objektil on lõppenud ja juba eelmisest nädalast alates jätkab ehitusega juba uus firma.

"Poolikuks jätta me ehitust ju ei saa ja praegu käib ehitus kooskõlastatud hotelliprojekti järgi," rääkis ta.

Seli ei välistanud samas, et tulevikus võib hoone funktsioon tulla läbivaatamisele, kuid praeguste plaanide kohaselt peaks järgmisel kevadel Pirogovi platsil avama uksed ikkagi hotell.

Ettevõtja sõnul pole Eesti majutusasutustel praegu kõige paremad ajad. "Näiteks pank soostus ehituse 10 miljoni euro suurusest maksumusest finantseerima kõigest 3 miljoni euro ulatuses, mis näitab, kuidas pangad prognoosivad majatusasuste tõenäolist allakäiku," ütles ta.

Märtsis puhkes hotelli ehituse ümber ka skandaal, kui selgus, et ehituse käigus eemaldati projektivastaselt säilitatava endise hooneosa otsaseinad ning samuti kaevati ehitustööde käigus lubatud kõrgusmärgist allapoole, rikkudes sellega kehtinud ehitusluba.

Tartu linnavalitsus lahendas olukorra sellel moel, et väljastas Toomemäe Kinnisvarale uue ehitusloa, mis legaliseeris reaalselt toimunud ehitustööd.