Eesti uudised

EESTI TIPPARSTIDE SALADUS: alkohoolikust kirurgi lõikus lõppes traagiliselt

Eesti Ekspress, 6. mai 2015 07:54

88 KOMMENTAARI

a
anti/ 27. august 2015 05:57
On lihtsalt sossseppi nagu igal eralal,alles aasta tagasi oli lugu ühe neiu jala luumurrust.Asi lasti nii käest ära et ema pidi unustama Tartu tippkeskuse ja organiseerima tütre oma kuludega soome.Siin olekski toimund neiu sandistumine, jalg amputeerida.Saaks aint oppida praktika eesmärgil,mis tulemus tuleb ja millises järjekorras oppe teha need vähe olulised.Peaasi et hing kuidagi sisse jääb patsiendile, kas sant või mitte see ei huvita kedagi.Ise selles" hullumajas"olin vastu tahtmist pool aastat,sandistati ratastooli,lisaks haiglates toredad bakterid millest üritatakse vaikida.Tervis inimeste kõige kallim varandus,ei ole koht praktiseerida katseeksitus meetodil.Mingist kvaliteedist küll juttu ei ole,pole neil ka erilist vastutust,mis võimaldabki lihtsalt tööl käia nagu konveieril autotehases.Hoidke haiglatest kaugele.
r
R.R/ 7. mai 2015 21:54
Uskumatu kuhu me oleme jõudnud meditsiinivaldkonnas oma riigis! Kirurg jääb purjuspäi tööpostil vahele, ta lastakse lahti ja see järel võetakse tööle tagasi? Kas tõesti pigem laseme alkohoolikust kirurgi patsientide kallale, kui laseme mõnel muul adekvaatsel oma ala spetsialistil töötada? Kus on kaastöötajate südametunnistus, kuidas lastakse üldse selline ebaadekvaatne inimene patsienti opereerima? Kas tõesti on ülejäänud meeskonnal täiesti üks kõik, mis patsiendiga tehakse. Tahaks teada, kas need kaas arstid oma pereliikmed ka selle kirurgi noa all laseksid ja vaataksid vaikides pealt, mis edasi saab? Vaevalt! Hooligem natuke teistest inimestest ka ja ärgem seadke kaaskodanike elu ohtu. Iga inimesel on õigus täisväärtuslikule abile! Saame aru küll, et Eestis on palgad väikesed ja personali napib, kuid see ei õigusta silma kinni pigistada olukordades, kui kellegi elu ohtu seatakse!
U
`to Andree/ 7. mai 2015 19:42
Unustasid keskerakondlased ja sotsid nimetamata,ai-ai.
r
Rahvamees/ 7. mai 2015 18:54
Sellepärast nad Savisaare Tartusse saatsidki. Risk terveks saada oli Eesti väikseim.
a
Ants/ 7. mai 2015 11:48
Kunagine Rakvere Haigla jiuhataja Piirsalu oli 24x7x30x356x77 juuatäis ja opereeris samuti inimesi . Nii et alkoholist ärge süüd otsige , süü peitub ikka oskuste olematuses .
k
küsimus/ 7. mai 2015 11:06
tekib küsimus, mille eest haigla juhid/juhatuse liikmed palka saavad? Probleem on, kõik teavad, juhid ka teavad, varjavad - "siseringi kaitse" - mis mõttes öeldakse maksumaksjale otse näkku, et teame, aga midagi ei tee ja see kestab rahulikult edasi!!!! Nüüd on ajakirjandus süüdi. Selliseid asju peabki avalikustama, muidu ei lõpe nad iialgi.
k
ka arst/ 7. mai 2015 11:05
Kuidas siis kõik teadjad arstid oma suud kinni hoidsid ja lasid sellisel veel oppe teha? See on ka nende südametunnistusel, mida see arst tegi patsientidele ja mitte vaid ühele!!
k
kus/ 7. mai 2015 00:39
kus on arstide eetika? mõtlesid varem suure kella külge panna. Siin pole midagi mõelda! sama hetk kõne politseile kui napsutanuna opereerima läheb!? Autot ei või ju napsusena juhtida. Veelvähem kirurg tohisk tööd sellisena teha. Vähe peenem tehnika vajalik seal... ma ei või ????

j
Jälle sama naeruväärne mantra/ 6. mai 2015 23:01
Eestis rohurinde tasemel on kõik kõrrekesed "tipud".
2
27/ 6. mai 2015 20:25
tartus kardioloogias töötas ka 25 a..üks prullaka kõhu,prilide ja pruntsuuga tipptohter.
pidev alksihais juures.isegi emos kui oli valves,tukiys seintest kinni hoides ja magas arstide toas ölsel ,pudelieid täis tuba.
nii mõnigi heitis hinge.
tohter pääses.kuid karma is a bitch.
lugu lõppes sellega,et eelnimetet arstionu end lihtviisiliselt surnuks jõi:-)
f
f/ 6. mai 2015 19:53
Vaadates, kes on selle soperdise autor, saab koheselt selgeks ka asja olemus. Lahmida siia ja sinna, omamata fakte ongi autori kreedo juba pikemat aega. Tänu Ojulandi heale tahtele ta oma õnnetut karjääri ajakirjanduses jätkata saab. Kristiina, oleksid pidanud selle selli siiski lõpuni paika panema. Näed nüüd, soperdab jälle kui saarmas soos.
i
i/ 6. mai 2015 17:44
Mis selle Viljandi arsti nimi on kas ta töötab günekoloogias.
i
inxu/ 6. mai 2015 15:54
Kas tõesti on nii raske öelda purjus kolleegile otse,et ta ei sobi seda tööd tegema? Kus sa sellega,kollektiivis peitub jõud,ütled oma arvamuse välja,hakatakse hoopis sind tümitama.
e
Enn/ 6. mai 2015 15:53
Pordil peaks nüüd vist õnnest j..... püksis olema , näe tegin kõva avalduse. Tegelikult on nii tema kui praeguse kirjutise peajooneks SUUR ANONÜÜMSUS JA ARSTKONNA LAHMIV SÜÜDISTAMINE. Ses suhtes on hea, et Arstide Liit on võtnud appi advokaadi, kes ei lase Pordil udutada, nagu ta nende dopinguasajade puhul tegi. Ammu oleks tulnud seda meest advaokaadiga vastandada.
Miks ma seda kirjutan,aga olen tulnud just ligi pooleaastaselt haiglas olemiselt ja võlgnen oma elu sellele haigla personalile, kes minu eest kogu selle aja võitles. Sellist asja on raske mitte märgata ja sellest lugu pidada
Aga siis tuleb keegi Port ja otsa veel ajakirjanik ...
n
No nüüd küll enam eisaa aru.../ 6. mai 2015 22:44
Massiliselt miinuseid selle kohta, et keegi Enn on raskest haigset terveks ravitud? Kas arstide pool sülitades saaks ta samavõrd plusse? Huhuh...
v
vigade parandus/ 6. mai 2015 22:46
o
on olemas/ 6. mai 2015 14:47
Haigla ,kus raha eest sandistatakse.Ravimikatsed ja muud keelatud võtted.
n
Neiu/ 6. mai 2015 14:38
Kuidas see isegi võimalik on, et sellisel asjal lastakse juhtuda!?!? Vastutavad ju ka ometi teised arstid, kes kõrval viibivad?!?!? Patsiendina siiski eeldan, et inimene, kes mind opereerib on kaine ning pole jääknähtudega, see pole mingi turul müümine või kartulivagude tegemine (vabandan ette nende ametipidajate ees) või mingit talgud..ma ju usaldan oma elu põhimõtteliselt arsti kätte ning peale narkoosi ei ole enam minu jaoks midagi ning uskumatu, et selline asi võimalik on

j
jh.../ 6. mai 2015 14:32
Kuna Tartule kuulub nüüd ka Lõuna-Eesti haigla Võrus,siis äkki sinna pagendati.See ju niigi halva kuulsusega,niiet...
p
pt/ 6. mai 2015 21:23
p
pt/ 6. mai 2015 21:32
vabandust ikka Läänemaa haigla
t
tädike/ 6. mai 2015 13:06
kas sa (mees)arstile tänutäheks midagi viid? ikka viin, viin, viin. konjak, konjak, konjak. ja siis hala suur, et joovad.
e
endine TÜK õde/ 6. mai 2015 13:05
Tartu Ülikooli Kliinikumis töötas opi blokis arst ( nime ei mäleta, alalõug pikem kui ülalõug). Seejärel nägin teda töötamas Jõgeva Haiglas. Info kohaselt töötab/töötas see arst Viljandi Haiglas. Igal pool probleemid alkoholiga.
a
alalõug pikem kui ülalõug ?/ 6. mai 2015 15:04
Sellisel tasemel on ka kogu artikkel - noor arst ja meditsiiniõde ja... valgustavad probleemi. Kes konkreetselt? Miks ei võeta sõna oma nime all? Selline emotsionaalne ,, alalõug pikem kui ülalõug`` stiilis artikkel ajab öökima. Kas arst oli alkoholijoobes, kui tüsistus tekkis? Absoluutselt igal operatsioonil on oht saada tüsistusena verejooks ja veel teistegi tüsistuste võimalusi - iga organism on individuaalne ja iga konkreetse inimese haigus kordumatu. Ja sõimata umbmääraselt kõiki meedikuid ühe juhtumi pärast on lihtsalt alatu!
i
ingel/ 6. mai 2015 11:36
Kahju ,et see juhtuma pidi noore inimesega:(Kuldsete kätega arst ja muidu südamest tore inimene,Ei kirjutaks ,kui ei tunneks seda inimest.Ainuke paha asi oligi see ,et Ta tarbis palju alkoholi .Ma kohtasin teda viimati üks päev enne opi.Ta oli purjus ja tänasin jumalat ,et tema ei pidanud mind opereerima.Kuigi usaldasin teda ja teadsin ,kui hea arst ta on.Loodus oli temale annet andnud aga ......Kui veel peaks jätkuma arstil südametunnistust siis tuleks tal kinni maksta tekitatud kahju nendele kellele ta tegi.Igakord ei saa süüdistada arste mis lõppevad haige surmaga aga siin on teada kindlalt kahju tekitaja syy.Miks vaikiti kaua ??????Siin lausub süü ka kolleegide hulgas kes elasid kaua süütundega koos.Küsimusi oleks palju aga nendele pole ka alati vastuseid.Kuigi tean arsti nime ,ei tee olematuks seda mida ta teinud on purjuspeaga.Omastel on võimalus kohtu kaudu nõuda Valuraha ,niikaua ,kui patsent elab.Ärgem süüdistagem kõike arste ühemõõdupuuga.On väga häid ja tublisi arste Maarjamõisas ,kellega olen koos töötanud.Nendele soovin kogu südamest tugevat tervist ja jätkugu kainust ,kui opi,toas patsient vaatab vastu opilaual enne uinumist.
v
Va/ 6. mai 2015 11:25
Kui ÕL võtab ette kirjutise arstidest on tegu alati katsega midagi olulist varjata või valgeks pesta.
1. Kirjeldatud sündmus juhtus 2014-ülesse võetud 2016-milleks?
Selleks, et kampaania korras pesta puhtaks hr Pordi loba, millele ta mingit faktilist põhjendust tuua ei saa. Asi kisub kohtu poole ja Porti on vaja toetada. Port mäletab ühte arsti 1970 ndatest Tapal, kes ...Niisiis, algas kampaania, et diskrediteerida arste kui joodikuid. Port rääkis küll narkomaanidest, aga pööblil vahet ei ole! Leht esitas nüüd fakti?!
2. Kui arst töötab, siis tähendab see seda, et kohtulikult teda ei ole karistatud, st ta ei ole süüdi! ÕL-i lugejatele tuleb aga kohe anda nimi, elukoht, et nad saaksid inimeselt, kes ei ole süüdi, vere välja lasta.
3.Kõigile kommentaatoritele meenub koheselt, kuidas massimõrtsukatest arstid nende sugulasi koletult hävitasid. Ei loe aga välja ühtegi nime, kes ja keda? Paneb imestama, et Eestis leidu veel arste, kes peale selliseid kommentaare üldse kedagi abistada tahaksid
4.Seega, tegu on õnnetu instituudi direktori mölapidamatuse tagajärgede likvideerimise kampaaniaga, mis kommentaariumis kasvab paraku inimestevahelise vihavaenu õhutamiseks.
Kas see on ÕL-i eesmärk (muidugi peale klikkide hulga arvestuse)
m
6. mai 2015 11:54
meil siiski 2015 aasta veel:)
n
no/ 6. mai 2015 12:17
mis teha kui jommis peaga reaalsustaju plöda...
k
kuule/ 6. mai 2015 16:27
sa ka vist osa aega maha maganud,aasta praegu siiski 2015
x
x/ 6. mai 2015 11:19
Kui purjus juht sõidab kellegi sandiks siis mis tehakse? Aga kui purjus arst kellegi sandistab siis oli tal paha päev.
a
andree/ 6. mai 2015 11:13
nende hulgas kellel purjus arst tüsistusi tekitas,oli kindlast ka pätte, reformierakondlasi, roolijoogikuid, vargaid jne.
Ei ole ainult halba, on ka head.
e
ega vahet pole/ 6. mai 2015 10:50
jommis arst või ajakirjanik. mõlemal juhul toodavad saasta.
õhtulehe artiklid on ka pidevalt vigu täis, nagu oleks täispeaga kirjutatud. ja nüüd te siis näete, kuidas see inimestele mõjub.
l
loll võrdlus/ 6. mai 2015 10:56
pole veel kuulda olnud, et keegi õl artikli peale sandiks on jäänud
s
6. mai 2015 11:30
sõnal on jõud ja kindlasti võib inimene sandiks jääda ja isegi oma elu kallale minna
e
ei tea ÕL/ 6. mai 2015 13:27
aga mõne teise ajalehe süüdimatu ajakirjaniku artikli puhul on küll infarkt saadud
m
6. mai 2015 16:27
ma arvan, et tapetakse ühtviisi nii noa kui sõnaga. ei ole kohatu võrdlus. õige võrdlus on. õhtuleht rookigu enda saast ära, siis hakaku teisi roogitsema.
o
on ikka küll/ 6. mai 2015 11:07
Vahe on ikka VÄGA suur, ÕL-i artiklid pole vähemalt eluohtlikud ning ei muuda inimest baklažaaniks!
i
Iks/ 6. mai 2015 11:11
Siin sa eksid rängalt. Minu sõpruskonnas on inimene, kes sai peale laimavat ning fakti vigu täis ja tõde moonutavat artiklit insuldi. Neid, kes on ajakirjanduse materdamise järgselt haigestunud, invaliidistunud või lausa surnud on meie ühiskonnas juba arvestatav hulk. Keegi meist ei kujuta ette, kuidas sellised lahmivad, üldistavad, sageli laimavad artiklid inimese tervisele mõjuvad.
v
6. mai 2015 16:31
vahe ei ole üldse suur. vahe on olematu
üle vabariigi pannakse süütu inimese nimi ja nägu lehte, luuletatakse lugu ümber ja lugu müüb. ei ole sugugi nii, et see oma jälge ei jäta.
milline kahju, töökoha kaotus, tervise kaotus, jne. see on masendav. sest ikkagi kethib ju arvamus, lehes kirjutas. mis siis, et valet kirjutab. ikkagi kirjutas. netis kõik kommetneerivad ka veel.
ja see vaimne häving ja sandistumine... see on masendav. sellel mehel läks pareminie, surnuks. aga see ajaleht piinab sind veel aastaid.

o
On / 6. mai 2015 10:46
ikka tallalakkujad küll need ajakirjanikud. Kirjutage arsti nimi ja kus maakonna haiglas see mõrtsukas järgmisi süütuid ohvreid sandistab ja tapab. Mis saladus see on????
v
6. mai 2015 18:53
Võta artiklist mõni vihje, guugelda ja vastus on sekunditega käes. Läänemaa Haigla nüüd.
k
Ka opereeritu/ 6. mai 2015 10:45
Ma ei tea, mis saab veel hullem kuritegu olla, klui purjus arst opereerimas?? Kui närvid ei pea vastu, on alati võimalus ametit vahetada või puhkus võtta, aga joobes seisundis skalpell kätte võtta...
k
6. mai 2015 10:47
kurjategijad on ju ka need, kes juures viibisid ja asjast teadsid. alati on võmialik käsi ette panna ja öelda, et asi on jama ja sa täna ei opi.
3
33/ 6. mai 2015 10:43
ja mis need õed siis niisama kõrval passisid, lootsid et saab kaineks vä????
e
ehk/ 6. mai 2015 10:47
õed samasugused viinaninad.
1
112/ 6. mai 2015 11:17
Kaasoslised on kõik, kes t eadsid.Mid a mõtlesid nad?Sellised ei tohi enam meditsiinis töötada, haigla nimi, arsti nimi ja haigla juht tuleb vallndada ja kõik vastutusele võtta.
Sotsiaalminister võtke sõna.See on kuritegu ja väga räige Eesti meditsiinis.
3
33/ 6. mai 2015 10:42
ja mis need õed siis niisama kõrval passisid??????
m
Mari/ 6. mai 2015 10:35
Sellisel joodik-arstil tuleks IGAVESEKS arstidiplom ära võtta.Selline vastutustundetu tegelane ei kõlba selle koha peale.
l
Lugeja/ 6. mai 2015 10:33
Ringkaitset viljelevad arstid on kõik ühesugused parmud ja narkarid! Alles oli lehes artikkel, kas tohtrid ikka tarvitavad tööpostil alkot? No näed, ja kuidas veel tarvitavad ja sandistavad oma patsiente ja kurat teab mida ve4el, aga ise on jube heal arvamusel endast!
a
6. mai 2015 10:32
arvan, et arstide hulgas on sama palju joodikuid ja narkareid ja sadiste ja mida kõike veel, nagu teistegi elualade iniimeste hulgas. miks ei peaks olema? ega see lõputu õppimine ju hästi lõppe. ma isegi imestan, et leidub inimesi, kes on nõus aastaid-aastaid õppima, et arstiks saada ja siis veel... ikka õpid ja õpid ja õpid. lõpuks oledki segi ja vajad lõõgastust. mitte igaüks ei oska ja ei pea vatu.
tõsi, sellised ei peaks arstina töötama. lihunikuks sobiks hästi.
j
6. mai 2015 10:40
Jah, aga arst, kes joobes opereerib....no andke andeks mulle mu otsekohesus, on hullem mõrvar, kui roolijoodik! Opiarst ei tohi purjus peaga skalpelli näppida!!!
m
6. mai 2015 10:49
mistahes arst ei tohiks täis peaga tööd teha. ka tavaline perearst võib jommispeaga sulle vale ravi välja kirjutada ja sa võid sussid püsti visata.
ja tõesti, sellised ei peaks arstina töötama.
patsiendina peaks alati alkomeetriga arsti juurde minema. las puhub, kas on kaine.
või saaksin mingi kiirnarkotesti ka kaasa.
e
Ekrekas/ 6. mai 2015 10:20
Ega neil arstidel kah kerge pole. Suur stress ja vastutus, palgad on väliskolleegide omast aga kordades väiksemad.
Raha riigil sotsiaalvärgi arenguks ei jagu ...aga näe, pangad viisid esimeses kvartalis ligi kakssada miljonit välja!
m
Mida?/ 6. mai 2015 10:27
Et kuna arstidel pole kerge, siis tuleb joogisena oppe teha ja patsiente sandistada?
Ükskõik, kui raske ka poleks, ARST PEAB INIMESI RAVIMA mitte sandistama.
i
ikka/ 6. mai 2015 10:59
kui töö liialt raske ning toime ei tule, siis tuleb teine töö otsida.
a
andree/ 6. mai 2015 11:06
Kindlasti oli nende hulgas, kes tüsistusi said ka väga halbu inimesi, joodikuid, naise peksjaid, vöib olla isegi pedofiile, vargaid, poliitbroilereid, pätte, reformierakonna liikmeid jne.
Nii et ei ole halba ilma heata.

p
pealnägija/ 6. mai 2015 10:10
Aga inimesele, kes julgeb väita, et arstide seas on küllaltki tavapärane alkoholism ja narkomaania (nagu Port välja ütles) saadetakse arstide ringkaitse poolt kari juriste ja advokaate kallale, sest kõik on ju hästi.
n
no aga/ 6. mai 2015 11:00
ajakirjandus on suutnud 3 nädala jooksul välja kaevata kokko KAKS juhtumit, kui arstil on alkoholiprobleem ja narkoprobleeme mitte ühtegi. Kas see tähendab siis, et alkoholism ja narkomaania on tavapärane või? Või nagu Port väitis: üüratu.
MIna saan siit järeldada ainult, et arstide hulgas on see probleem väiksem kui üldrahvastiku hulgas.
n
no aga/ 6. mai 2015 11:05
kui laotööline on narkar või vähe vindine, siis sellest ei juhtu sinu jaoks mitte midagi. Kui ühest inimesest sõltuvad teiste elud, siis on see probleem siiski tõsisem ja suurem või kuidas?
j
jah aga/ 6. mai 2015 11:08
Kes peaks tõestama arstide joobe? Kui haiglas patsient näeb purjus arsti, siis kuhu tal pöörduda on? Politsei ei tule joovet mõõtma . Probleem on, tõestada ei saa. Tagantjärele ei saa kindlaks teha, kas arst oli operatsioonil purjus või kaine.
j
6. mai 2015 18:54
Jah, isegi üks purjus arst on tõesti üüratu probleem.
m
mustikas/ 6. mai 2015 10:09
Üsna vastutustundetu kaastöötajate poolt, kes seda vusserdajat assisteerisid ja samal ajal vaikisid.
j
Jänks/ 6. mai 2015 10:00
Õhtuleht, pange kirja arsti nime, see võib mõne inimese elu päästa--kui te muidugi julgete, sest teile dikteeritakse ju täpselt ette, mida võib kirjutada ja mida mitte, sõnavabadusest ja ausast ajakirjandusest olete sama kaugel kui lehm kuust.
h
Henna/ 6. mai 2015 09:36
Kuule, lõpetage ära. Kirurg, kellest antud artiklis räägitakse, on teinud ka palju head ja aidanud päästa sadade inimeste elusid. Miks on vaja artilis avadalda midagi, mis juhtus juba ammu aega tagasi, mõttetu, see nkn ei muuda enam midagi,
k
..../ 6. mai 2015 09:52
kui kõik see oleks juhtunud sinu lähedasega, räägiksid sa teist juttu....
k
Kahtlev/ 6. mai 2015 09:59
võib-olla et sama traagiliselt oleks patsiendi vääramatu terviserikke tõttu lõppenud ka teise kirurgi tehtud opp!
a
6. mai 2015 10:28
Ammu võis see op. olla, aga tänaseni on patsient sandistatud..
M
???/ 6. mai 2015 09:35
Miks kohe asja suure kellakülge ei pandud, miks peavad inimesed kannatama, miks lasti ta ültse tööd teha kui nähti mis olekus inimene on???
i
imho/ 6. mai 2015 09:35
Kuriteo varjamise eest peaksid need arstid saama karistatud.
t
to ....../ 6. mai 2015 09:08
"!!! / 08:55, 6. mai 2015
Tegijal juhtub nii mõndagi. On päris tavaline, et vintis torujüri toru tilkuma hakkab või katusepanija katus arsti vihma läbi laseb. Vahe on ainult selles, et inimese sandistamise korral on tähelepanu taevani."
Mingi lollike oled.Toru ja katust annab remontida.Kas ka sandistatud või surnud inimest.
n
6. mai 2015 09:01
no see on küll halb uudis, et töötab maakonnahaiglas edasi. kas seal ei ravitagi inimesi? või on need inimesed alaväärsemad? missuguses maakonnahaiglas?
mul endal on kogemus lakku täis(purjus oleks vähe öelda) arstiga, põgenesin vastuvõtult.
sellistelt inimestelt tuleks arstikutse ära võtta.

T
!!!/ 6. mai 2015 08:55
Tegijal juhtub nii mõndagi. On päris tavaline, et vintis torujüri toru tilkuma hakkab või katusepanija katus arsti vihma läbi laseb. Vahe on ainult selles, et inimese sandistamise korral on tähelepanu taevani.
m
Magnus/ 6. mai 2015 09:03
Sa ära torusid ning katuseid inimeluga võrdle!!! JOBU!
Arstide käes on inimelud sõna otseses mõttes! Kuidas on üldse võimalik, et kui see "arst" ennem juba joomise pärast oli lahti lastud, oli uuesti tööle võetud???!!!b
PALUKS SELLE JOODIKUST ARSTI NIME NING FOTO AVALIKUSTADA!!!
Aga noh Eestis ju lihtinimes elu ei maksa midagi!!! Ja kurjategijaid ju kaitstakse. Kui palju see kurjategija nüüd vanglat saab???!!! Või jätkab edaspidigi inimeste sandistamist!
t
to Magnus/ 6. mai 2015 09:56
Eks nii torujüri kui arst teevad oma igapäevast palgatööd, et ennast ja oma peret ära toita. Ja ka palgavahe pole nii hirmsuur. Vähemasti noore tavaarsti korral. Aga vaat vastutused oma töö kvaliteedi eest - neid ei anna mitte võrreldagi. Äkki peaks arstide head tööd siiski kuidagi ka rohkem tunnustama? Enne kui kõik korralikumad tohtrid Soome poole ära purjetavad.
s
SIIM/ 6. mai 2015 10:01
Kahju, kui mõni inimene irooniat ei suuda ära tabada, kui mõttemall töötab vaid 2 x 2 = 4 tasemel. Ja enamik kommentaatoreid on nagu lambakari. Ei oskagi ise eriti arutleda ega juurelda. Et sinna kuhu teised enne mind on plusse või miinuseid jaganud, eks sinna panen minagi oma märgi maha. Et ju see ikka siis õige on.
i
inxu/ 6. mai 2015 16:11
ei õigusta ühegi vintis mehe või naise töötegemist.Mu eksmees hakkas ka hirmus töökaks,kui ennast täis imes,igakord juhtus midagi-küll lõikas saega sisse,küll jäi puu alla,küll toksis naelte asemel oma sõrmi veriseks...No vähemalt sai ise sel moel karistada,aga õppust ei võta ja arstidel tööd,et tema jäsemeid kokku õmmelda. Mul olekski üks tore ettepanek-pangem purjus arstid opereerima ja ravima purjus inimesi,siis poleks kahju,kui alkoholist läbiimbunud patsiendil oma arstist saatusekaaslase käe läbi midagi untsu läheb...
t
to inxu/ 7. mai 2015 09:55
Täpselt nii, ei õigusta. Ainult et reaktsioon on vägagi erinev. Purjus torujüri või katusepaikajapraaktöö puhul ei teha sellest suurt numbrit. Aga arsti puhul küll. Sest tema käe all on inimese elu ning tervis.
o
Operatsioon/ 6. mai 2015 08:48
Aga vanasõna ütleb, et parem opereerigu purjus kirurg kui kaine terapeut!
p
patsient/ 6. mai 2015 08:43
palun öelge see nimi välja,seda enam, kui ta maakonnahaiglas edasi töötab, me ei tohi leppida, et nii peabki olema
s
Siia juurde/ 6. mai 2015 08:39
võiks panna näiteks Saaremaa viina reklaami, et vötame mönuga.
m
mnjah/ 6. mai 2015 08:30
Töötasin seal aastaid tagasi ja kahjuks tean arsti ,kellest jutt. See jutt on sulatõsi
p
6. mai 2015 08:39
palun öelge see nimi välja, seda enam,et ta maakonnahaiglas edasi töötab, me ei saa leppida asjadega, millega leppida ei tohi
r
redel3/ 6. mai 2015 09:47
Kuule, sanitar, ära tee ennast tähtsaks!
j
jah/ 6. mai 2015 08:21
dr RAVIC?
tema lõikas hästi ja keegi ei kurtnud.
m
muidugi arstid, ärge öelge kellegile, et teie kõrval joodik opereerib/ 6. mai 2015 08:19
te olete andnud ju vande, et aitate hädasolijat. kas sellega aitategi?
M
!/ 6. mai 2015 08:12
Mis k6ige hullem, siis paljud opereerivad arstid on veel uimastite konksu otsas. Seda ka haigla juhtkondadest teatakse, aga ei tehta midagi.
E
/// 6. mai 2015 09:41
Et ei tehta midagi, sellega hoiavad juhtkonnad oma tagalat,
nii see asi käib Eestis, et kui tead midagi oma ülema kohta siis räägid talle mis võib juhtuda, ning tema on seel must lammas kes teeb kõike mis võimalik, et tema alluvatel oleks hea elu, nii see käib
H
:)/ 6. mai 2015 16:41
Huvitav, kui yhel päeval minna hoiatamata ja paluda veenivered arstidelt psyhhotroopsete/uimastite olemasolu kohta veres, siis palju on neid, kes seda vabatahtlikult lasevad teha :)