Eesti uudised

SURNUNA LEITUD TAIVO SÕBRAD: kurva oleku suutis ta peita naeratuse taha! (65)

Kristiina Tilk, 6. mai 2015 07:00
ALATI RÕÕMSAMEELNE: Sõbrad kirjeldavad Taivot kui inimest, kes hoolimata kõigest oli alati rõõmus ning suutis naeratama panna teisedki enda ümber.Foto: Facebook
"Su üle on taevas ja ümber on maa. Sa tahaksid tõusta, kuid enam ei saa!" Need on ühed paljudest ilusatest ridadest, millega kaaslased meenutavad esmaspäeval Põlvamaalt metsast surnuna leitud sõpra. 

Kui Taivo (28) kadus, olid tema lähedased juhtunust nii löödud, et ei suutnud kõigest rääkida. Praegugi ei soovi perekond neile valusal teemal pikemalt peatuda ja teatab, et soovivad Taivoga vaikselt ja rahus hüvasti jätta.

Varem on Taivo vennanaine iseloomustanud oma venda hästi vaikse ja rahuliku inimesena. Taivo sõbradki ei suuda juhtunut uskuda ja meenutavad kaaslast alati rõõmsameelse ja abivalmis inimesena.

"Ta oli hästi tore ja lahke mees. Armastas oma perekonda ja sõpru meeletult. Hoidis kõiki, kes talle kallid olid," teatab Taivot ligi neli aastat tagasi tundma õppinud neiu. Ta lisab, et Taivo ei norinud kunagi tüli ja uskus, et ükskõik, mis on – kõike saab lahendada sõnade abil: "Temaga koos olles olid kõik hetked ilusad." 

Leiti vallast, kus tegi viimase postituse 

Teinegi Taivo sõber oskab rääkida vaid head – tema sõnul oli Taivol suur süda, kuid kahjuks head tehes endal alati elus siiski ei vea.

Samal teemal

"Ta oli väga lõbusa olekuga inimene. Ka oma kurva oleku suutis ta alati naeratuse taha peita," räägib sõber lootuses, et Taivo puhkab rahulikku und.

Taivoga juba aastaid tuttav olnud noormees ütleb, et pidas Taivost väga lugu ja meenutab sõbrast rääkides üht mälestust, mis talle eriti eredalt meelde on jäänud: "Saime kokku Tamula rannas, paks lumi oli maas. Tegime nalja ja naersime palju. Taivol oli alati lai naeratus huulil. Ma jään teda väga igatsema!"

Tartu kesklinnas elanud Taivo läks kaduma 13. märtsil. Siis suhtlesid lähedased temaga viimati ning pärast seda kontakt temaga kadus. Taivo perekond ütles märtsis Õhtulehele, et Taivo leidis vahetult enne kadumist uue töökoha ühte Tartu rehvitöökotta ning tema elu oli pärast seda palju paremaks läinud. Seda, miks ta niimoodi lahkuda võis, ei osatud öelda. 

Kas naisega olid tülid? 

"Tal elas ühe naisega koos, aga neil olid vist väga suured tülid, nagu ma aru sain. Ja pärast seda Taivo muutuski," ütles Taivo vennanaine Jaanika Õhtulehele toona.

Lisades, et naine Taivo kadumisest ei teatanud, aga kui pere temalt küsis, siis ütles, et Taivo oli ära läinud. Viimaste sõnadena lausunud Taivo naisele, et ajab ühe asja korda. Pool tundi hiljem veel helistas korra ja pärast seda oli telefon juba väljas. Sugulaste sõnul võis Taivo helistamise ajal purjus olla ja mida ta täpselt naisele rääkis, nad ei tea.

Taivot otsima hakates ei olnud lähedastel ühtki juhtlõnga. Kadumine tundus perele kummaline, seda enam, et varem ei olnud ta kunagi niimoodi ära läinud. Teada oli vaid, et viimane Taivo tehtud postitus sotsiaalmeediasse tuli Põlvamaalt Ahja vallast. Just sealtsamast, Ahja vallast Kosova küla metsatukast seal juhuslikult liikunud mees Taivo surnukeha 4. mail leidiski.

Esialgne sündmuskohalt kogutud teave annab politseile alust arvata, et Taivo surm ei saabunud kuritegelikul teel ega õnnetusjuhtumi tagajärjel. Täpne surma põhjus selgub pärast kohtuarstlikku ekspertiisi.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee