Eesti uudised

Presidendi uue residentsi renoveerimine võib maksma minna üle 3,7 miljoni euro (69)

Karoliina Vasli, 6. mai 2015 07:00
Liberty mõis peaks 2017. aastaks olema ümber ehitatud esinduslikuks presidendi residentsiks.Foto: Tairo Lutter
Järgmine riigipea peab arvestama, et uude presidendi residentsi ta enne 2017. aasta suve kolida ei saa. Renoveerimistööde hind on veel lahtine, aga võib küündida üle 3,7 miljoni euro. 

Mitu aastat on planeeritud, et Tallinnas Rocca al Mare vabaõhumuuseumi territooriumil asuvast Alexander Gustav Kochile kuulunud kompleksist saab tulevikus presidendi residents.

Samal teemal

Liberty suvemõisana tuntud koht tähendab praegu lihtsalt päevinäinud puithooneid, renoveerimistöödest pole kippu ega kõppu. Veel mullu sügisel kinnitati presidendi kantseleist, et remonditööd on lõppenud 2016. aasta sügiseks, kui ametisse astub uus president.

Praeguseks on selge, et nii ei lähe. Esiti kukkus läbi ASi Riigi Kinnisvara (RKAS) esimene projekteerimistööde riigihange, kuna pakkumused olid liiga kõrged. Teisel katsel läks paremini ja tänavu aasta alguses sõlmiti presidendi residentsi projekteerimiseks ja autorijärelevalveks leping OÜga Novarc Group. Riigile läheb see maksma 206 250 eurot.

"Projekteerimine on graafikus ja projekt valmib 31.07, järgneb projekti ekspertiis, korrigeerimine ja ehituslubade hankimine," selgitab RKASi pressiesindaja Madis Idnurm. Kui aasta alguses ütles RKAS, et kompleksi valmimine on nihkunud 2017. aasta kevadesse, siis praegu on tähtaeg veelgi kaugemal. Idnurme kinnitusel valmib residents 2017. aasta suvel.

"Ehitustööde täpsem maksumus selgub pärast seda, kui projekteerija on taotluseelarve koostanud, kuid suurusjärk on 2,5–3,5 miljonit eurot," sõnab Idnurm. Liites sellele projekteerimissummad, võib summa olla isegi üle 3,7 miljoni euro.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee