Eesti uudised

Tänasest turvavad meie õhuruumi Briti hävitajad (9)

Toimetas Kristin Aasma, 5. mai 2015, 18:49
5. mail andsid Hispaania õhuväelased Ämari lennubaasis peetud tseremoonial Eesti, Läti ja Leedu õhuruumi turvamise üle Suurbritannia õhuväelastele. Kaitseväe peastaap
Täna andsid Hispaania õhuväelased Ämari lennubaasis peetud tseremoonial Eesti, Läti ja Leedu õhuruumi turvamise üle Suurbritannia õhuväelastele, kes sarnaselt hispaanlastele lendavad Eurofighter Typhoon hävitajatega.

Kaitseväe juhataja kindralleitnant Riho Terras tänas oma sõnavõtus Hispaania õhuväelasi teenistuse eest ja andis neile NATO Balti õhuturbemissiooni medalid ning tervitas Suurbritannia õhuväelasi, kellel seisab ees neljakuune missioon Eestis, edastas Kaitseväe peastaap.

Järgmised neli kuud valvavad Eesti, Läti ja Leedu taevast Ühendkuningriigi õhuväe neli hävitajat Eurofighter Typhoon. Hävitajad on Ämari lennubaasis valves ööpäevaringselt ning sooritavad vajadusel tuvastuslende ja teevad regulaarselt treeninglende.

Ämaris baseeruv Briti lennusalk kuulub kuningliku õhuväe eskadrilli number 6, mis baseerub Šotimaal Lossiemouth lennubaasis.

See on esimene kord, kui Suurbritannia osaleb Balti riikide õhuturbe missioonil Ämari lennubaasist. Varem on Briti hävitajad osalenud Balti riikide õhuturbemissioonil baseerudes Šiauliais eelmisel aastal hävitajatega Eurofighter ning 2004. aastal hävitajatega Tornado.

Pärast õhuturbeteenistuse üleandmist Briti õhuväelastele pöörduvad hispaanlased tagasi oma kodubaasi Andaluusias.

Hispaania õhuväelased alustasid Ämari lennubaasis teenistust jaanuari alguses.

9 KOMMENTAARI

k
Kas 5. juuni 2015, 10:52
Keit lubati ka tösiseid mehi ja lennukeid vaatama.Sven-poiss tahtis ju kangesti Obama autot natukenegi puudutada.Pentusel autodega veidi lihtsam.
t
Teate 6. mai 2015, 00:56
See igapäevane kohutav mürin taeva all, hakkab juba vaikselt närvidele käima!
Loe kõiki (9)

Põnevat ja kasulikku

PÄEVATOIMETAJA

+372 5199 3733
online@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee