Eesti uudised

Aeg, Anvelt ja Laanet pooldavad ühtset politsei- ja piirivalveametit (17)

Toimetas Kristin Aasma, 5. mai 2015 17:23
Raivo AegFoto: Alar Truu
Riigikogu liikmed ja endised politseijuhid Raivo Aeg, Andres Anvelt ja Kalle Laanet on seisukohal, et politsei- ja piirivalveameti kui ühtse organisatsiooni kaheks lõhkumine ei loo lisaväärtust Eesti julgeoleku tugevdamisel.

"Meie julgeoleku ja siseturvalisuse tugevus seisab just ühtsuses, mitte killustatuses," ütles Andres Anvelt. Ta selgitas, et piiri tugevdamise põhiliseks alustalaks on tugeva idapiiri ülesehitamine, kus lisaväärtus on just piirivalve ja politsei funktsioonide ühiskasutus, ühtne kiirreageerimisvõime ja ressurssi ühiskasutus.

Samal teemal

"Nagu on näha viimaste aastate tendentsidest, näiteks illegaalse immigratsiooni ja inimkaubanduse üha suurenevast survest idapiiril, on oluline just nende kahe funktsiooni tihe koostöö. Peale füüsilise tõrjefunktsiooni piiril on tähtis ka siseriiklik menetlus, selgitamaks välja kriminaalse tegevuse organiseerijad ja korraldajad," ütles Anvelt.

"Muutunud julgeolekuolukorras anda välisilmale signaale, et Eesti piir on nõrgalt kaitstud, ei ole riigimehelik. Suuremat turvalisust on võimalik luua koostöövõime kasvatamisega politsei- ja piirivalveameti sees, selgitades igale inimesele tema rolli ja eesmärki meie riigi julgeoleku tagamisel," ütles Kalle Laanet.

"Viis aastat on ühendamet tööd teinud ja täna selle lahutamine, arvestades üldist julgeolekuolukorda meie regioonis, ei ole ilmselgelt riigi julgeolekut tugevdav samm," ütles Raivo Aeg.

Riigikogu liikmed Aeg, Anvelt ja Laanet peavad vajalikuks parandada politsei- ja piirivalveametis veelgi politsei ja piirivalve koostööd ning käsuliinide ja töötingimuste ühtlustamist, et saavutada tugev organisatsioon ühtse töökultuuri ja traditsioonidega.

„Lisaks täiendavate ressursside eraldamise, töökorralduse ja juhtimisahela korrastamise on möödapääsmatu intensiivsemalt panustada ühendameti ühtse identiteedi ja väärtuste kujundamisse. Organisatsioonis töörahu tagamiseks on vastutustundetu anda sinna signaale, mis tekitavad segadust ja vähendavad motivatsiooni," ütles Aeg.

Riigikogu õiguskomisjon arutas täna siseminister Hanno Pevkuriga kollektiivset pöördumist iseseisva piirivalve taastamise asjus. Komisjon leidis, et tugev piirivalve on riigi julgeolekule tähtis ning pole mingit kindlust, et politsei- ja piirivalveameti lõhkumine tugevdaks piirivalvet.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee