Eesti uudised

VIDEO | Skandaalne rahvasaadik Jaak Madison "Fookuses": ajaleht Postimees mängib keskkriminaalpolitseid! (44)

Õhtuleht.ee, 5. mai 2015 11:52
Jaak MadisonFoto: Andres Tohver
Eile, 4. mail võttis Tudengi TV veebisaade "Fookus" luubi alla vastuolulised võimukandjad. Saates lasti eelsalvestatud telefonikõnesid Jaak Madisoni, Lauri Laasi ja Priit Toobaliga.

Stuudios arutlesid problemaatiliste rahvasaadikute teemal eurosaadik Indrek Tarand, riigikogu liige Jevgeni Ossinovski, suhtekorraldaja Janek Mäggi ja EBS-i Eetikakeskuse juhataja Mari Kooskora.

Samal teemal

Madison väitis "Fookusele", et endiste Tallinki kaastöötajate suunal ahistamist ei ole toimunud ja ajaleht Postimees mängib keskkriminaalpolitseid ning tegeleb omavolilise jälitustegevusega.

Tallinki endised naistöötajad kinnitasid ajakirjanduses, et riigikogu liige Jaak Madison kasutas mõni aasta tagasi laeval töötades oma ametivõimu. Ta olla teinud nende kajutite uksekaartidest koopiad ja kui neiud olid magama heitmas, pressis võltsitud kaarti kasutades kajuteisse.

Ka Lauri Laasi endal süüd ei näe ja tagasi ei astu, kuna see ei võimaldaks tal hiljem riigikogusse naasta. Jevgeni Ossinovski kommenteeris Lauri Laasi telefonikõnet kui Laasi isikliku tööhõive küsimust: "Me näeme, et Laasi peamine mure on see, et ta jääb töötuks," ütles ta "Fookusele."

Tallinna ringkonnakohus jättis 31. märtsil muutmata Harju maakohtu mullu oktoobris langetatud süüdimõistva otsuse riigikogu keskerakondlastest liikmete Priit Toobali ja Lauri Laasi ning Keskerakonna suhtes.

Toobalile mõisteti mullu oktoobris eraviisilisele jälitustegevusele ja sõnumisaladuse rikkumisele kihutamise eest üheksa kuud ja dokumendi võltsimise eest neli kuud tingimisi vangistust. Liitkaristuseks mõistis kohus talle üheaastase tingimisi vangistuse kolmeaastase katseajaga. Samades asjades, välja arvatud dokumendi võltsimises, süüdistatud Laasi karistuseks jäi üheksa kuud tingimisi vangistust kolmeaastase katseajaga.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee