Jaan PuusaagFoto: Toomas Tatar/Postimees
, 5. mai 2015 08:42
Sotsiaalmaksu 1% võrra langetamisel on sümboolne, mitte sisuline tähendus. "Ma ütleks: riik, palun ära anna mulle maksusoodustust, kui ma ei tea, kust sa selle tagasi võtad," ahastab Krimelte suuromanik Jaan Puusaag.

Ettevõtja sõnul ei mängi sotsiaalmaksu suurus palkade tõstmise puhul vähimatki rolli, kirjutab Äripäev. "Palgad kujunevad vastavalt nõudluse ja pakkumise vahekorrale. Kui on investeeringuid, luuakse töökohti, vajadus kvalifitseeritud tööjõu järele suureneb, siis tõusevad palgad. Ükski seadus palka ei tõsta," teatab Puusaag.
Peaminister Taavi Rõivas ütles 16. aprillil valitsuse pressikonverentsil: "Majanduskasvu edendamiseks ja Eesti inimeste sissetulekute suurendamiseks on meil kokku lepitud tööjõumaksude vähendamine, sealhulgas sotsiaalmaksumäära vähendamine 1% võrra, 33%-lt 32%-le ja maksuvabatulumäära tõus 154 eurolt 205 euroni kuus."
1. Tugev Ametiühing, mis tahab ja suudab kaitsta töötajate õigusi.
2. Tööjõu puudus, mis muutub nii teravaks, et paneb ettevõtja kahe valiku ette-kas tõsta palkasid või lõpetada üldse tegevus.
Neil kel töövestlused käimas, soovitan julgemalt palka küsida, sest ettevõtja maksab alati nii vähe kui võimalik ja kuidas töötaja selle palgaga elatud saab, ei huvita mitte ühtegi ettevõtjat.