Eesti TöötukassaFoto: STANISLAV MOSHKOV
Õhtuleht.ee 5. mai 2015 08:29
Ajal, kui valitsus otsib katteallikaid sotsiaalmaksu alandamiseks, seisab töötukassa kontol jõude üle 610 miljoni euro.

Erinevatel hinnangutel piisab kogutud reservist vähemalt viie kriisiaasta üleelamiseks ja enamgi, kuigi aasta alguses langes töötuskindlustuse maksemäär kokku 0,6 protsendipunkti võrra 2,4 protsendile, kasvab reserv tänavu veel ligi 35 miljoni euro võrra, kirjutab Äripäev.

Mullu kasvas reserv üle 100 miljoni euro võrra, kindlustusmakseid laekus üle 174 miljoni euro, samas kui töötuskindlustuse kulud kokku olid ligi 60 miljonit eurot, mis tähendab, et igast kogutud kindlustusmakse eurost maksis töötukassa välja umbes 34 senti.

Ekspertide hinnangul võiks töötukindlustusmakset veelgi alandada või raha kasutusse võtta, samas ei näe valitsus võimalust töötuskindlustuse maksemäärasid langetada, kuigi see oleks üks võimalus langetada ka tööjõumakse.

Samal teemal

Kommentaarid  (18)

Jänks 5. mai 2015 12:36
Töötukassa, ehk oleks nüüd aeg alustada töötute koolitamisega, et teist kasvõi natukenegi kasu oleks ja te oma olemasolu õigustaksite. Allkirja anda võib ka netis ja hoida ainult selleks terve karja ametnike tööl, et töötud käiksid töötukassas paberile allkirja kirjutamas, ei ole mõtet ning mõtetu tegevuse jaoks ei ole vaja makse koguda.
jah, pidevalt oli hala 5. mai 2015 12:48
raha ei ole, raha ei ole. käi seal ainult nägu näitamas ja ametniku virilat ülbet nägu vahtimas. et miskit teha, koolitust või midagi, aina vastuseks kas ah, sellel ei ole ikka mõtet või siis et raha ei ole selleks ja raha ei ole tolleks.
Isaak Pigimüts. 5. mai 2015 11:08
See raha ei seisa hunnikus pangaseifis, pangas ei seisa raha jõude, kõik teenib uut raha. Küsimus võib olla selles, et töötukassa raha seisab jõude, tootmata tulu töötukassale.
Üldisemalt võttes, pangad keerutavad võõrast raha - sinu raha lastakse käibele, laenatakse paarikümne või enama protsendi eest välja aga raha tegelikule omanikule makstakse paar protsenti, kui sedagi. Kui sina oma raha ei investeeri siis investeerib selle pank ja kui investeeridki siis võtab pank sealt vahelt ikkagi kuis just arvab.
Kõik kommentaarid

SISUTURUNDUS