Maailm

Väikese Soniti pääsemine andis tema vanematele uut elujõudu (1)

Aadu Hiietamm, 5. mai 2015 07:00
ÕNNESÄRGIS SÜNDINU: Nelja kuu vanune pisipoiss Sonit Awal ootas kodumaja rusudes päästmist 22 tundi. Foto: AP/Scanpix
Sonit Awal on nelja kuu vanune pisipoiss, kes päästeti Nepalis purunenud maja rusudest 22 tundi pärast maavärinat. See rõõmus sündmus pälvis maailmas suurt tähelepanu. Praeguseks on teada, et ühtlasi pääsesid maavärinast eluga Soniti ema, isa ja õde, vahendab ajaleht Bild.

Bhaktapuris elav autojuht Shyam Awal (34) oli tööl, kui Nepalis 7,8magnituudine maavärin 25. aprillil surma ja purustusi külvas. Tema naine Rasmila (35) oli samal ajal sisseoste tegemas. Tütar Sonia (11) oli koos pisivend Sonitiga kodus. Sonial õnnestus kokkuvarisevast majast välja joosta. Ta sai vaid mõned kriimustused. Pisike Sonit jäi paraku rusude alla.

Ema arvas, et poeg on surnud

Samal teemal

Pärast maavärinat ruttasid isa ja ema kiiresti koju ja nägid oma ehmatuseks vaid rusuhunnikut. Nende tütar oli õnneks elus, kuid pisipoeg oli jäänud rusude alla. Meeleheitel isa üritas paljakäsi rususid laiali kaevata, kuid see katse jäi tulemusteta.

"Tuli jääda sõdureid ootama," rääkis Shyam ajalehele Bild. "Ma oli kindel, et meie poeg on surnud," lisas tema abikaasa Rasmila.

Sõdurid saabusid appi alles järgmisel hommikul. 22 tundi pärast maavärinat sündis aga tõeline ime. Sõdurid leidsid rusudest halli tolmuga kaetud pisikese beebi, kel polnud peale mõne kergema kriimustuse suuremat häda. "Meie kõik, ka sõdurid nutsime ja naersime üheskoos suurest õnnest. Ma olen maailma kõige õnnelikum mees," kuulutas Shyam.

Soniti õnnelikust pääsemisest teatas kogu maailma meedia. Kohalik ajaleht Nepali

Times paigutas suure foto päästetud pisipoisist esiküljele.

Shyami perekond kaotas maavärinas kogu oma varanatukese. "Me ei suutnud midagi päästa," ütles Rasmila. Kuid nad ise on elus ja see on kõige tähtsam.

"Ma pean nüüd pisut raha teenima, et me saaks vähemalt ühe toa kusagil üürida," rääkis perepea oma plaanidest.

Ligi 7500 hukkunut

Ametlikel andmetel lähenes Nepalis eilse seisuga maavärinas hukkunute arv 7500-le. Vigastatuid on üle 14 000. Purunes 130 000 ja sai kahjustada 85 000 maja. 2,8 miljonit inimest kaotas peavarju.

Kuigi võimud arvasid juba 1. mail, et elusalt enam kedagi rusude alt ei leita, läks õnneks teisiti.

Väidetavalt kaevasid Jaapani päästjad ja Nepali politseinikud 2. mail Kimtangi külas savimaja rusudest elusalt välja 101aastase Funchu Tamangi. Järgmisel päeval anti teada veel kolmest elusalt päästetust, kahest naisest ja ühest mehest Kerabari külas.

Kui Funchu Tamang on tõepoolest 101aastane, siis elas ta üle ka eelmise võimsa maavärina, mis toimus Nepalis 1934. aastal. Siis hukkus 8,4magnituudises maavärinas 17 000 inimest. Sellest katastroofist möödunud 81 aasta jooksul on Nepali elanikkond viiekordistunud.

Samal teemal

28.07.2015
FOTOD | Mis on saanud Nepalis rusude alt päästetud beebist?
04.05.2015
101aastase mehe imepääsemine
03.05.2015
Nepali lennujaamas keelati suurte lennukite maandumine
02.05.2015
Katkenud Nepali päästemissioonile kulus 35 000 eurot