Teleblogi

"Köök": Fritata sõrmuse ja umbmäärase tulevikuga 

Marko Tiidelepp, 4. mai 2015 21:40
Indrek TaalmaaFoto: Teet Malsroos
Šeff läheb purjus peaga teleshow'sse ja tekitab skandaali, mille tõttu teda restoranist vallandada tahetakse. Siis aga selgub, et tema etteaste on restoranile hoopis kasu toonud. Restoran peab sünnipäeva ja lõpuks tabab kõiki šokk, kui selgub, et omanik on restorani maha müünud. Maks keerab aga oma suhte Vikaga täiesti pea peale.

Nii on võimalik lugeda seekordse "Köögi" tutvustustest telekavades. Näeme, mis suunas hakkavad asjad liikuma, ja kas tõesti lõpetab restoran La Foret oma tegevuse?
Ja seda ka, et minu looke on kokkuvõte seekordsest osast, mistõttu ei ole mõtet siit otsida ei kriitikat, ei irinat, ei vingumist ega muud halba, rääkimata telekriitikast...

Seekordne osa algab sellega, et restorani baaris juuakse. See tähendab, et omad töötajad joovad. Fred (Märt Koik) üritab rääkida peakokk Viktor Paulusele (Indrek Taalmaa) sellest, kuidas ta Somaalias piraate jahtis, kui äkki ehmatab peakokk, et ta peab ju teles olema ja saadet juhtima.

Näib, et peakokal on meelest läinud, et ta sai eelmises osas telesaatest kinga!

Ja algabki Viktori show. Ta viskab eemale saate sponsori majoneesifirma majoneesi, mis olevat üks libesti! Viktor märkab ka teist saatejuhti, kuid arvab, et see on tema abiline! Peakokk plaanib hakata valmistama fitatat – otsib taga ustavaid tomateid, veetlevaid paprikaid ja äkki karjatab: "Kus mu munad on!"

Maks (Kristjan Kasearu) ärkab Vika (Margaret Kodusaar) juures. Ta kuuleb, kuidas Vika kellegiga telefonis räägib. On aru saada, et on tulemas Vika sünnipäev, kuid ta ei taha sellest eriti välja teha! Maks uurib Vika rahakotti ja selgub, et ta on tõepoolest peaaegu unustanud oma sõbratari sünnipäeva! Vika paneb mängima teleka ja sealt tuleb "Kulinaarne show" – peakokk on maani täis, kuid juhib saadet või vähemalt üritab juhtida!

Telekat vaatavad ka ettekandja Natali (Carmen Seljamaa) ja baarman Kaspar (Veljo Reinik), kes näevad seda, kuidas peakokk mune otsib! Samal ajal väänatakse telesaates peakokk pikali, et ta ei saaks rohkem otse-eetrit risustada!

Natali hakkab Kasparile äkitselt rääkima tõsist juttu. Ta ütleb, et neil on ju üheskoos hea, ja nad peaksid iga päev astuma ühe sammu trepil, mis viib väikese poole. Kaspar ei saa mitte millestki aru! Kaspar on lihtne poiss, tema ei saa suurtest sõnades aru!

Oleme restorani laoruumis. Maks ja ettekandja Saskia (Miina Vilo) tülitsevad! Eelmises osas keetis ju Saskia üsna suure jama kokku, kuid helistas Kolomani naisele, et tema mehel on suhe Vikaga! Kuid ühel hetkel on riiukuked hoopis teineteise kalla ja nad on üsna kirglikud ning – siseneb Kaspar. Õnneks! Mine tea, mida noored oleks tegema hakanud!

Maks ja Kaspar on baaris. Maks kinnitab Kasparile, et too ei pea abielluma, ta võib põgeneda Austraaliasse! Palju põnevaid mõtteid on Maksil! Kaspar ei taha põgeneda, ta on nõus isegi abielluma, kuid tegelikult on ta suures segaduses. Samal ajal jõuab Maksi telefoni pilt sõrmusest, mille on saatnud Vika! See näib olevat vihje, mida kingituseks soovitakse.

Vika äratab peakoka kabinetis peakokk Viktorit. Too ei saa silmi lahti, kuid Vika kinnitab, et restorani omanik Tiit Koloman (Mart Aas) otsib Viktorit taga ja on väga tige. Viktor ei vasta kõnedele, kuid Koloman helistab Vikale – see paneb telefoni valjuhääldi peale ja sealt on kuulda, kuidas Koloman kinnitab Viktorile, et temaga on kõik läbi, lõpp! Nii lühikeseks meie peakoka karjäär vist jääbki! Või on kusagil siiski õlekõrs, millest haarata!

Tagasi Maksi ja Vika juurde. Kutt küsib sõrmuse kohta - see on vist päris kallis! Vika kinnitab, et eks see paar-kolm tuhat eurot maksab! Maks ei suuda uskuda, et sellisest rahanumbrist nii lihtsalt räägitakse. Vika kinnitab, et tema õde tahtis talle seda kinkida. See ei mahu Maksi mehelikku hinge – tema tahtis Vikale sõrmust kinkida!

Täna on seda suhete ja armastuse teemat päris palju! Oleme nüüd hoopis Kaspari ja Nataliga - voodis. Natali tahab rääkida! Nad pidid ju iga päev ühe sammu edasi minema! Kaspar on ehmunud ja segaduses, mis siit nüüd siis veel tuleb! Natali kinnitab, et tema vanemad tulevad külla, et Kaspariga tuttavaks saada! Lõhnab üsna halvasti! Või kas ikka lõhnab!

Restorani! Koloman ootab peakokka. Viktor saabub ja nüüd tuleb vist ilmatuma suur peapesu! Aga ei! Koloman tervitab Viktorit: "Tere superstar!" Koloman ei suuda mõista, kuidas Viktor igasugu pasast terve nahaga välja tuleb, kuid selgub, et viimane "Kulinaarne show" oli täielik hitt! Peakokal on kümneid tuhandeid fänne, kes sotsiaalmeedias peakokale kaasa elavad. Vika kinnitab, et restoranis on järgmiseks päevaks kõik lauad välja müüdud! Viktor uurib omanikult, kas too preemiat ei tahaks talle maksta? Koloman vastab, et nüüd küll keerab Viktor kruvi veidi üle! Jah, preemia jääb saamata, aga töökoht on alles!

Kaspar ja Maks on restorani tagaruumis. Mõlemad üsna õnnetud. Kaspar toob Maksile kohvi ja kurdab, et tal ei õnnestunud vestlust Nataliga vältida ja nüüd tulevad külla tüdruku vanemad! Maksil ei jää muud üle, kui tõdeda, et nüüd on asjad ikka puhta perses! Kuid Kaspar ei alistu – nüüd on sõrmuseid vaja, neil mõlemal – Maksil ja Kasparil – on sõrmuseid vaja!

Köögis käib kõva töö! Restoranis on kõik lauad väljamüüdud! Kõik tahavad proovida peakoka fritatat! Ja ka Viktor Paulus asub tööle! Terve köök on õnnelik!
Saalis tõdeb Koloman Vikale, et kuna asjad on hakanud restoranis liikuma, siis tahab ta töötajaid kiita – laupäeval on väike bankett!

Maks ja Kaspar on riietusruumis. Näitavad ostetuid sõrmuseid. Maks on vanaisa kella maha müünud ja ostnud 2500 eurose sõrmuse, Kaspar nii kõrgelt ei lenda, tema oma maksab umbes 120 eurot!

Ja ongi töötajate pidu. Fred annab sõna Viktorile, kes teeb lühidalt – tänab kõiki usalduse ja võimaluse eest! Kõne on lühike!

Ühes lauas istuvad Vika ja Koloman. Sinna tuleb ka eelmises osas esile tõusnud omanikukandidaat, härra Ivar. Mees toob Vikale uhke kingituse, mis Vikale ka meeldib! Samasse lauda tuleb ka shoti-võistluse võitnud Maks, kes on üsna "pehme poiss"!
Maks teeb ettepaneku juua ühe türduku terviseks, tüdruku, keda ta väga armastab! Ta tahab anda Vikale kingitust, sõrmust, kuid see kukub laua alla. Sinna läheb ka Maks! Vika tirib Maksi laua alt eemale ja on üsna pahane. Maks on solvunud ja teeb ettepaneku, et äkki hakkab Vika Ivariga käima! Ja ongi jälle tüli majas!

Maks lahkub. Annab sõrmuse Kasparile, sest baarmanil on seda palju rohkem vaja.

Oleme baaris – Kaspar põlvitab Natali ette, ulatab sõrmuse ja teeb ettepaneku tulla naiseks! Nüüd on Natali kord olla ehmunud, sest temal oli selline samm plaanis alles aasta pärast. Praegu tulevad ju külla vaid tema vanemad! Kaspar näib olevat üle saanud kohmetusest!

Kaspari käes näeb sõrmust ka Vika. Ta kiidab selle ilu, kuid Kaspar tõdeb, et Maks andis selle! Alles nüüd taipab Vika, mida Maks kinkida tahtis!

Umbes samal ajal lahkub restoranist noruspäi Maks! Maja taga on ka Saskia, kes uurib kuhu poiss läheb.

Viktor annab restorani taga süüa ühele koerale, kui tema juurde tuleb naaberrestorani peakokk, kes kinnitab, et ta tunneb kaasa, et La Foret'ga nüüd sedasi läks. Alles nüüd hakkab Viktor Paulusele midagi koitma – Koloman on restorani maha müünud!
Restoranis tõstab toosti Koloman, kes võtab kõikide töötajate terviseks! Siseneb maruvihane Viktor, kes ei suuda mõista, miks Koloman restorani maha müüs!

Kuid see ei ole veel tänase osa lõpp!

Vika on Kaspari üürikorteri ukse taga. Ta otsib Maksi! Kaspar arvab, et Maks ongi seal ja Vika siseneb! Kuid - Maks on voodis Saskiaga. Magavad, peaaegu kaisus...
Vika lahkub.

Ja viimastes kaadrites on nuttev Vika, kes istub autos, mõtlik peakokk oma kabinetis ning Kaspar, kes jõllitab sõrmust...

Selline osa! Nalja ju väga palju polnudki. Pigem draamat ja pingeid ning suhteid! Arusaamatusi, ootamatuis jpm. Igal juhul põnev osa, mis annab järgmisele osale üsna huvitavad lähtepunktid!

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee