Eesti uudised

Palo: koalitsioon tõenäoliselt loobub plaanist kaotada majutusteenuste maksuerisus

Õhtuleht.ee, 4. mai 2015 19:04

16 KOMMENTAARI

m
mina arvan/ 5. mai 2015 11:28
Toiduainetele tuleks käibemaksu alandada aga mitte röövlitest hotellipidajatele! Teadmiseks-uurige netuke netist , millised on hinnad Hispaania majutustes kuurortites!Palju odavamad, kui meil!Sinna minnakse sooja kliima pärast aga mis tõmbaks turiste meile? Kui hinnad nii kallid-siis midagi! Meie hotellipidajad, tahavad lihtsalt ratsarikkaks saada-osa juba ongi ja keegi ei taha oma heaolust loobuda.Riigil on raha vaja ja lasku natuke oma hindu alla, küll siis turiste ka tuleb!
p
Paul/ 5. mai 2015 11:13
1. Puudub igasugune vajadus Palace'i ja Radissoni ja Hiltoni ja Swissoteli suguste ettevõtete poputamiseks ajaloolisest veast tuleneva madalama käibemaksumääraga.
2. Sotsid võiksid parem tegeleda sellega, et see käibemaksuerisus Euroopas kaotatakse (nii nagu see on Suurbritannias ja veel mõnes riigis), kui et eelloetletud majutusasutuste ees pugeda.
i
isand/ 5. mai 2015 09:39
l
Lp.Palo/ 5. mai 2015 07:40
Köigepealt leppige valitsuse sees köiges kokku,siis hakake oma ehkusid jagama.Siis ei tule selliseid mötetuid lubamisi ega lubadustest loobumisi
l
L/ 5. mai 2015 07:33
Ma lõpetaks üldse selle käibemaksuga maksustamise, siis pole ka võimalik sellega sahkerdada. Väike riik väiksed maksud ja kõik tahaks siin elada!
l
loputu virisemine/ 5. mai 2015 02:03
arge virisege jah, hotelli hinna maarab hotelli omanik, kuna venelastel pole raha, ei tule siia keegi niikuinii.
Soomlastel maksis varem laevafirma peale, ja turismitaludest ei maksa raakidagi, eks need paremad veel pulmi ja asutuse pudusid saavad, aga ukskturistile on need niikuinii liiga kallid olnud, mingi onnis oobimine ja vilets toit rapases koogis, nii et lopetage hala voi pange pood kinni.
ä
ärge virisege/ 5. mai 2015 01:29
hotellinduses on kasumimarginaal praegu ikka väga kõrge võrreldes teiste valdkondaega.
KM tõstmine seal ongi õige, maksku makse nagu kõik teised siin eestis - mis erisused ja teistest võrdsemad? mis seakisa nüüd lahti!? Luubi alla tuleks võtta eesti turismimajandus kui alpuse ja ahnuse võrdkuju: hotellihinnad eestis on võrreldavad Rooma ja Paariisiga - no tulge mõistusele - mida te turismitootena müüte - baltijaama turgu ja sadamarketit.
v
vaatkus tarkpea/ 5. mai 2015 03:46
too siis mõni näide ka, kui sa neid kasumimarginaale nii hästi tead?
Turismindus on üks väheseid valdkondi, mis riiki RAHA SISSE toob. Eesti kodanike huvides oleks mingilgi viisil maksustada näiteks pankade VÄLJA VIIDAVAT raha. Aga see tundub olevat täiesti tabuteema. (Retooriline) küsimus - ei tea miks see nii on?
x
xxx/ 4. mai 2015 23:16
Kas see on uus valitsuse "trend", et kõiki ministreid pildistatakse laes`??? Alles oli samasugune Michali foto kuskil. KAS muu vajalikuma peale pole raha kulutada???

k
KM/ 4. mai 2015 22:04
Kui vaataks muidugi asja igaüks oma mätta otsast. Kui paljud teist jätaks (turismi)reisile) minemata, kui hotellituba oleks 5-7€ kallim? Ise küll ei valiks seetõttu teist reisisihtpunkti... Ärritab eelkõige valetamine ja vassimine selles asjas
m
mätas/ 5. mai 2015 06:48
vaata, asi on ka selles, et Eestis pole selliseid atraktsioone nagu mõnes muus maailma populaarses turismipiirkonnas, siinkohal me konkureerime naabritega....eestis, lätis leedus on ajalugu peamiselt sama, ilm sama, elatustase sama (laias laastus) ja kui euroopa või aasia turist on huvitatud siia piirkonda tulemast, siis tema jaoks on suht savi, kas ööbib lätis või tallinnas...kui eestis on aga hinnad sama asja eest kõrgemad, siis edasi võid ise mõelda. Loomulikult mingi konkreetse sihtkoha atraktiivsus pärast reisides see 5-7 euri ei tapa, aga Eesti pole suures plaanis atraktiivne turismisihtkoht....ehk siis oma mätta otsast vaadates...planeerid reisida nt Keeniasse (mis oma pindalalt on võrreldav balti riikidega), siis kas valid hotelli mis maksab 40 eur või 50 eur, kui muud tingimused jäävad suht samaks?
r
rikkad/ 4. mai 2015 21:30
niikuinii makse ei maksa, pange maksud vaestele juurde, näiteks vaesusemaks.
e
4. mai 2015 20:46
Ennustati kahte ja poolt aastat. Ega kõrgele ei tõuse tõesti selle ajaga.
n
naine/ 4. mai 2015 20:43
saksamaal näiteks on majutusteenust pakkuvate asutuste käibemaks 7%
meil täna 9% ja valitsus plaanib tõsta 20-le
halloo, kus on meie tänase valitsuse mõistus? enne võiks ikka väheke uurida, ringi vaadata mis mujal toimus!
k
kuule naine/ 5. mai 2015 07:43
Kuidas yldse vörrelda kaht nii eri riiki ja saksa on kaua kaua olnud rikkaim riik,meie oleme alles 25 .a. proovinud mylkast töusta ja seni ysna edukalt,väga lihtne on lollusi kirjutada ja rahvaga manipuleerida
m
Mees/ 4. mai 2015 20:32
Küll loperdab selle valitsuse mõttelend - nagu lastud linnukesel. Nii küll kaugele ei lenda.