Maailm

Kokaiini vedanud inglanna rääkis, mis tunne on oodata mahalaskmist (8)

Toimetas Kristin Aasma, 4. mai 2015 15:04
Lindsay SandifordFoto: AFP / Scanpix
Inglanna ootab Indoneesias Bali saare vanglas, millal talle järele tullakse ja surmaotsus täide viiakse.

58aastane Lindsay Sandiford jäi kokaiiniga vahele 2012. aastal, teda süüdistatakse selle smugeldamises Balisse. Naine asub praegu surmamõistetute Kerobokani vanglas ning on viimane kaheksast, kelle kallal surmanuhtlus täide viiakse. Tema lähedane sõber Andrew Chan hukati kolmapäeval.

Samal teemal

Sandiford rääkis Daily Mailile, et hakkas nädalavahetusel kirjutama pereliikmetele hüvastijätukirju, sest peagi võib ta surmanuhtluste täideviijatega silmitsi seista. Surmamõistetud lastakse maha. Naisel on lapsed ja lapselapsed.

"Mind võidakse viia homme mu kambrist Balis Nusa Kambanganile, mida kutsutakse hukkamise saareks, ning surmanuhtluse täideviimisest teatatakse 72 tundi ette.
Olen praegu ainus vang, kes on surmamõistetutest Kerobokani jäänud," rääkis Sandiford. Mingit armuandmist ei olevat. Armuandmist ei jõua ta enam taotleda ning tal pole ka raha selleks, et surmaotsuse vastu võidelda.

Naine loodab, et kohtuotsust leevendatakse või lükatakse edasi, kuid sisimas usub ta, et seda ei juhtu. "Eelmised hukkamised on sundinud mind mõtlema sellele, kuidas ma saan olukorraga hakkama, kui minu aeg kätte jõuab," ütles Sandiford. Ta ei taha lasta oma silmi kinni siduda, vaid kavatseb tulistajatele julgelt otsa vaadata.

Naine ütles, et ta soovib väga oma perekonda näha, kuid mitte surmaotsuse täideviimise ajal. Tema suurim kurbus on see, et ta ei näe iial oma lapselast, kahe ja poole aastast tüdrukukest, kes sündis pärast vanaema vahistamist.

Lindsay Sandiford rääkis kuritegevuse teele sattumisest, et tahtis päästa oma noorimat poega "väga pahade inimeste käest", kes ähvardasid poega tappa. "Pärast pikka enesessesüüvimist otsustasin ma teha seda, mida nad käskisid. Sain aru, et see oli rumalus, aga sel ajal ei näinud ma mingeid alternatiive," rääkis Sandiford, kes 1990. aastatest oli elanud Indias ning Suurbritanniast võõrdunud.

Sandiford tabati 2012. aasta mais Bali rahvusvahelisel lennuväljal kotiga, mis sisaldas 4,7 kilo kokaiini.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee