Teleblogi

ARVUSTUS | "Kaardimaja" – uued vastuseisud 

Merit Maarits, 1. mai 2015 10:16
Foto: AFP / Scanpix
"Kaardimajas" Franki ja Tuski vaheline sõda jätkub ning nagu võis ette ennustada viimasel korral, siis ei jäta Underwoodid ja tema meeskond Claire’i avaliku mustamise (või selle üritamise) eest Tuski karistamata. Tusk räägib koguaeg Franki kannatama panemisest, kuid sel korral on aeg tal endal veidi rabeleda ning lõpuks põhjust ka oma advokaadi poole pöörduda.

Tegelikult tõusid sel nädalal Underwoodi ja Tuski megalomaanilise vastusseisu kõrvalt esile mitmedki teised olulised momendid, mis võivad mingil hetkel hakata suuremad protsesse tagatubadest mõjutama, kuigi täpsemaid mõjusid ja tagajärgi ette ennustada on ehk veel natukene vara.

Samal teemal

Hea on nentida, et Jackie Sharpi ja Remy Dantoni pikemalt kestnud ja seni saladuses hoitud armusuhe on Frankile teatavaks saanud, kuna seetõttu on tal võimalik oma mängulaud ümber hinnata ning hakata nägema uusi potentsiaalseid ohukohti. See pole ilmselgelt just parim aeg avastada, et su lähitutvusringkonnas on vormumas sulle potentsiaalseid vastaseid, kes hiljuti veel kujutasid endast tugevad poliitilisi partnereid.

Sharpi motiivid on praegu veel ebaselged, kuivõrd vastuseis Claire’i algatatud eelnõule ei näi olevat kellegi lobitöö tagajärg. Claire’i nimetatud Jackie’i kartus end Underwoodidega siduda, kuna nende hiljutine skandaal võiks temalegi halba valgust heita, ei näi samamoodi piisavalt pädev põhjus olevat. Võib-olla on tõesti Sharpil oma isiklikud põhimõtted selle eelnõu vastu võitlemiseks, kuigi neid on momendil raske päriselt tuvastada.

Frank Underwood saab ühes sellega kinnitust, et isegi kui tema bullshit’i tuvastav sisetunne ütleb talle, et kellegi peale saab edaspidi kindel olla, ei pruugi see hinnang olla alati piisavalt adekvaatne. Samas pole Sharp iseenesest ju tegelikult salakaval naine, kellele meeldiks või kes üleliia hästi oskaks meestega mängida või neid osavalt ümber sõrme keerata, ta lihtsalt ei lase neil endile pähe istuda. Mentaliteet, milleta Sharp ilmselt sõjaväes hakkama ei oleks saanud.

Remy Dantoni suhtes on ta see-eest hakanud oma valvehoiakust vaikselt loobuma, jagades temaga peale voodi ka juba isiklikke mälestusi. Selliseid mälestusi, mis üldiselt mehed kiirelt voodist välja peaksid hirmutama. Dantonit mingil põhjusel ei hirmuta, mis mõjub Sharpile küll julgustavalt, kuid mis võinuks temas ometi ka juba enne rahastusskandaali paljastumist vaikselt häirekelli helistada. Aga Sharpi-sugusele naisele, kes ilmselt pikalt romantilist suhet alateadlikult igatsenud, võib olla Remy-suguse tähelepanu parajalt pimestav.

Douglas Stampleri peas on see-eest häirekellad küll helisema hakanud, sest võib näha, kuidas Franki süütu mentaalne mõjutamismäng on vaikselt hakanud talle nii omast stabiilsust ja ratsionaalsust pisiparanoilisusega segama. Frankil puudub siin ilmselt mõni suurem eesmärk, see on pigem puht sadistlik huvi vaatemängu vastu, kuidas Stampler demotiveerimise läbi võimuvõitluses Seth Graysoniga enda ees rabelema panna.

Iseenesest on taolisel sadistlikul kiusul pikas perspektiivis keeruline näha kasutoovaid tulemusi, kui just Grayson ei tõenda end olevat tõepoolest Dougist asjalikum, mida on hetkel veel üsna keeruline ette kujutada, kuigi tolle mentaalset nõrgenemist võib täheldada näiteks leebumisega Rachel Posneri suhtes, kelle juurest ta näib praegusel ajal juba emalikku lohutust otsimas. Kas see võib olla märk allaandmisest, sellele annab vastuse järgmine nädal.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee