Eesti uudised

TERVIS ON TUNDUVALT PAREM: Savisaar kibeleb juba koju Hundisilmale (69)

Karoliina Vasli, 4. mai 2015, 07:00
VÕITLEJA: Mai lõpus 65. sünnipäeva tähistav, praegu haiglas ­paranev Edgar Savisaar on visa hing. Pilt on tehtud 1. märtsi öösel Keskerakonna valimispeol, kus Savisaar ja Siret Kotka ühiselt hea valimistulemuse üle rõõmustasid.Foto: Arno Saar
Tallinna linnapea Edgar Savisaar paraneb jõudsalt ja võib arst Peep Põdderi sõnul juba ­augustis tööle naasta. Väidetavasti tehakse Hundisilmal isegi ümberehitustöid, et peremehel edaspidi mugav oleks. 

Juba poolteist kuud on Tallinna linnapea Edgar Savisaar ravil Tartu Ülikooli kliinikumi intensiivravi osakonnas. Kui esiti viitasid sümptomid kopsupõletikule, siis peagi sai selgeks, et Keskerakonna juhti kimbutas lihasööjabakter. Kuna tekkis veremürgistus, tuli üks jalg ülaltpoolt põlve amputeerida. 

Samal teemal

Põdder: kevad on käes ja aed riisumata 

Praeguseks on Savisaar jõudsalt paranenud. Tema sõber, Jõgeva haigla juht Peep Põdder ütles Delfile, et Savisaar hingab nüüd ise, trahheostoom ehk hingamisteede hingetoru ja ka tsentraalne veenikanüül on välja võetud. Savisaare juures käivad füsioterapeudid ja ta võimleb ka iseseisvalt. "Istub juba voodiserva peal ja vaatab telekat, tal on ääretult igav ja tahab juba koju – nagu ikka patsient," sõnas Põdder. Tema sõnul igatseb Savisaar Hundisilmale, kuna muretseb igapäevaste asjade pärast. "Oli mures, et kevad on käes ja aed on riisumata."

Talul hoiab praegu põhiliselt silma peal Savisaare poeg Erki koos oma perekonnaga. Õhtulehe teada käivad Hundisilmal ka ümberehitustööd – näiteks ukseavad tehakse suuremaks, nii et vajadusel saab seal ka ratastooliga liikudes hakkama. Erki ei taha siiski ajas ette tormata ja seda kinnitada.

"Ootame, kuni ta saab koju ja plaanime siis, mis on vaja teha," ütles ta Õhtulehele. Savisaar peab veel küll tükk aega haiglaravil olema, ent kas on lootust, et ta varsti kas või korraks saab ka kodus käia? "Loomulikult ta tahab koju, aga see võtab aega," nentis Erki.

Põdder ennustas Delfile antud intervjuus, et Savisaar on juba augusti algul tööl tagasi. Ta sõnas, et praegu tegeleb Savisaar muu hulgas ka võimlemisega ja mudib stressipalli. "Vaidleb juba arstidega, nii et vana Edgar on tagasi." Kõige tähtsam on Põdderi sõnul, et kuna muud näitajad on korras, ka jalahaav korralikult kokku kasvaks. Parema jala amputeerimiskoht on Põdderi sõnul kinni õmmeldud ning paraneb, kuid on praegu veel paistes. Paari nädala pärast vaatab jala arvatavasti üle proteesimeister.

Savisaarel käib palju külalisi: pereliikmeid, sõpru, Tallinna linnavalitsuse ja erakonna juhtkonna liikmeid. "Mina hoiaks neid rohkemgi ära sealt, aga ta ise on väga huvitatud. Ta tahaks kodule lähemale, tahaks Tallinnagi, siis saavad teised rohkem vaatamas käia." 

Siret Kotka: ma ei ole Hundisilma perenaine 

Üks, kes agaralt Savisaart külastab, on Siret Kotka. Teda on meedia nimetanud isegi Hundisilma perenaiseks. Ühes intervjuus tõi Savisaare eksnaine Vilja Savisaar-Toomast välja, et Kotka elab Savisaarega koos.

Avalikkuse silmis on põhiküsimus, kas Savisaar jätkab Keskerakonna juhi ja Tallinna linnapeana. Isegi on spekuleeritud, kes võiks olla järgmine erakonnajuht. Kotka ütles LP-le, et tema pole nendel teemadel Savisaarega rääkinud. "See, kas Edgar Savisaar tuleb tagasi poliitikasse või jätkab Hundisilmal raamatute kirjutamist, on tema enda otsus. Erakond on võtnud seisukoha, et ootame selle otsuse ära."

TOIMETAJA

+372 5199 3733
online@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee