Lenda kui rakettFoto: Teet Malsroos
Triin Tael 2. mai 2015 08:00
Tahad olla sama vinge kuju kui Ämblikmees, Superman või keegi filmist "Tasujad"? Kui su rahakott vähegi võimaldab, annavad uued tehnikavidinad sullegi superkangelase võimed.

Ratsuta robotiga

Hea nimi see Kuratas, kas pole? 3,6 meetri kõrguse roboti sees istub inimene ja juhib kõiki ta liigutusi. Kuratas pole küll kuigi vilgas, piirkiirus on umbes 10 kilomeetrit tunnis, ent see-eest saab selle hambuni relvastada. Kui oled liiga läbematu, et omaenda robot disainida, võid valmisroboti tellida Jaapani Amazoni netipoest. Arvestada tasuks nii umbes miljoni euroga.

Ülikond kaitseb sind kuulide eest

Tõsielu-Superman vajab kuulikindlat rüüd, kuid kohmaka vesti asemel on võimalik tellida kuulikindel ülikond. Firma Garrison muudab ülikonnakanga kuulikindlaks kergete süsinik-nanotorude abil. Kindlasti pole see turvakostüüm sama mugav kui tavaline rätsepaülikond, kuid ega see olegi mõeldud niisama lebotamiseks. Ülikonna hinna avaldab Garrison ainult konkreetsele tellijale.

Sõida maa peal ja vee all

Kui sulle ei meeldi märjaks saada ja Jetblades ei tule kõne allagi, sobib sulle 273 000 eurot maksev amfiibsõiduk, millega saab sõita kuival maal ning ka vee alla sukelduda. Veealust elu saab imetleda mullikujulisest kokpitist.

Unelmate golfikäru

Kui unistad Batmobiili sarnase sõidukiga ringikimamisest, siis on Gotham Golfcart ehk Gothami golfikäru mõeldud just sulle. 25 965 eurot maksev sõiduriist ei karga küll üle rusudes sildade ega tungi läbi seinte, kuid kaitseb sind vähemalt kobakäppade golfipallide eest.

Klõpsi soojustundliku kaameraga

Kas me tõesti tahaksime, et inimesed omandaksid supermaniliku röntgenpilgu? Vist mitte. Kuid jubin nimega Seek Therman XR (272 eurot) võimaldab sul nutitelefoniga kottpimedas 600 meetri kauguselt ihusoojuse põhjal võõraid organisme tuvastada. Nii saad näiteks kontrollida, ega laagriplatsil luusi ohtikke loomi. Mõistagi annab selle riistaga mängida ka ülivinget peitust.

Kalpsa nagu känguru

Kangoo Jumpsi nimi ütleb kõik, mis vaja – need 225eurosed jalanõud panevad su känguruna kalpsama. Superhiire mõõtu õhulendu ei maksa siiski sihiks seada, sest Kangoo Jumpsi eesmärk on muuta jooksmine kergemaks: et jõuaksid lipata kauem ja kaugemale. Teisalt näed nendega parasjagu napakas välja, nii et treeni pigem privaatselt, mitte kogu ilmarahva silme ees.

Lennuta peopesast tulekuule

Ämblikmehel on võrk ja Raudmehel energiakiired, kuid sina võid tulistada oma peopesast välja tulekerasid, kirjutab Bloomberg Business. Õigupoolest siiski randmest. 160 eurot maksev Pyro Fireshooter kinnitub rihmaga randmele ning paiskab välja neli spetsiaalse immutusega paberist ja vatist valmistatud tulekera. Seadme käivitab teises käes hoitav kaugjuhtimispult. Tõsi, kurjamite vastu võitlemiseks seda paraku soovitada ei saa. Mustkunstnik Adam Wilber disainis keralennuti illusionistide jaoks. Ahjaa, ja trikitama hakates tasub igaks juhuks hoida ämber vett käepärast.

Juhi arvutit käeviipega

Tänavu esilinastuva "Tähesõdade" uue filmiga puhutakse ulmesaagamaania ilmselt taas lõkkele. Kuigi jedid pole superkangelased, tahaks igaüks endale nende võimet käeviipega teadvust juhtida. See pole veel päriselt võimalik, kuid 180eurose Myo käevõruga saab seadistada vähemalt arvutit ning teisi elektroonikaseadmeid. Isegi niivõrd tüütu ja tühine töö nagu sissetulnud kirjade kausta rookimine tundub selle käevõruga romantiline nagu kosmoselend. Võid katsetada, kas vidinaga saab ka kolleegi arvutit kamandada!

Lenda kui rakett

Raketivööd ja -seljakotid pole veel tavakasutusse jõudnud, kuid Jetblades (hind 5462 eurot) võimaldab lennelda üle väikeste veekogude. Abiks on skuutri külge kinnitatud tuletõrjevoolikuga sarnanev kaadervärk. Ettevaatlikuks teeb aga Jetbladesi kodulehel olev märkus: ""Turvaline" on suhteline väljend."

Samas, kui tunned end superkangelasena, ei saa sinuga ju midagi juhtuda, eks?