Eesti uudised

Tartu volbrilärm kostis kilomeetrite kaugusele (7)

Arvo Uustalu, 2. mai 2015 08:00
LUUAÄRI: Väikeärimehed müüsid Tartu südalinnas viie euro eest maailma kõige ökonoomsemaid sõiduvahendeid.Foto: Aldo Luud
"Ärkasin paukude peale üles ja arvasin esimese hooga, et venelased ründavad," ütleb Tartu siiani lärmakaima volbriöö üle elanud vanadaam.

Politsei ja meedikud kinnitavad, et tänavune volbriöö möödus rahulikult. Kuigi Tartus võis nõiatralli ajal õlleseid tudengeid liikumas näha, oli akadeemilisi kaklusi vähe.

Samal teemal

Lõuna prefektuuri operatiivjuht Ottomar Virk ütles, et volbriöö möödus politseile kogu Eestis töiselt, ent suuremate vahejuhtumiteta: "Hea meel on tõdeda, et inimesed oskavad mõõdutundega lustida ning kellegi elu ohus ei olnud."

Virk ütles, et väljakutsete hulk ja iseloom sarnanesid suuresti mõne tavapärase nädalavahetuse ööga. 12 roolist kõrvaldatud joobes juhtigi on ühele rahulikumale nädalavahetuse päevale iseloomulik hulk. Enam tooni andsid alkoholi liigtarvitamisest tekkinud arusaamatused ja konfliktid. Näiteks kukkus üks mees meelelahutusasutuse ees vastu taksot ja mõlkis selle ära. Sellest jäi talle väheks ja ta lõi ühele teiselegi taksole mõlgi sisse.

Alkonäljas mees lõi baarmenile rusikaga

"Ka leidis aset vahejuhtum, kus üks mees otsesõnu alkoholi saamise pärast vägivaldseks muutus. Nimelt seisis ta ööklubis baarijärjekorras. Talle tundus ühel hetkel, et baarmen teenindab kõiki inimesi, kuid väldib seda tema puhul. Seepeale lõi ta teenindajale rusikaga näkku. Viimane sai küll kergelt vigastada, ent arstiabi õnneks ei vajanud," räägib politsei- ja piirivalveameti pressiesindaja Kerly Peitel.

Enne volbriööd ütles Virk, et viimaste aastate volbriööd on möödunud suuremate vahejuhtumiteta ning tänavugi ei olnud roolijoodikuid rohkem. Neljapäeval andis Lõuna prefektuur teada, et Tartumaal Laeva vallas 180kilomeetrise tunnikiirusega kihutanud juht pandi kümneks päevaks trellide taha. See teade võis nii mõnelegi roolijoodikule ja kihutajale kainestavalt mõjuda. Politseist tõdetakse, et ka volbriööle järgneval pikal nädalavahetusel suunatakse palju jõude just ohtlike autojuhtide liiklusest kõrvaldamisele.

Tartu ülikooli kliinikumi erakorralise meditsiini osakonnast ja Lõuna päästekeskusest kinnitati, et neil ei olnud volbriööl tavapärasest rohkem tööd. Kuigi roolijoodikuid ja kaklejaid oli volbriööl vähe, rikkus nii mõnegi kergema unega inimese hilisõhtu meeletult vali lärm. Tartus Raadi linnaosas elav eakas naine ütleb, et ta arvas ilustulestiku peale üles ärgates, et venelased ründavad. Jalakäijate sillal toimunud kontserdi muusika kostis aga kümnekonna kilomeetri kaugusele.

Lärm kostus linnast kilomeetrite kaugusele

Ühe südalinnas Poe tänaval elava naise sõnul tundus talle, et põrand väriseb. Kontserdipaigast linnulennult kuue-seitsme kilomeetri kaugusel oleva Kõrveküla aleviku elanikud ütlevad, et südalinna lärm kostab nendeni nii tugevalt ikka haruharva. Kaarsillal mängis ansambel X-Panda. Sellega kaasnes kõrvulukustav muusika, valgus- ja tulešõu ning ilutulestik. Muidu käis Tartus kõik nagu volbriööl ikka – väikeärimehed müüsid luudasid, kõrtsid olid rahvast täis ja lõõmasid suured lõkked. Küll kurtis nii mõnigi tudeng, et ei pääsenud korporatsioonides toimunud kontsertidele. Südaööl lookles näiteks Vironia ukse taga järjekord, millesarnast mäletatakse vaid nõukogude ajast.

Volbriöö õnnetused

Volbriööle eelnenud õhtul sai Narvas vigastada naine, kes hüppas Andrei-nimelise roolijoodiku auto eest kõrvale ja kukkus.

Tallinnas kihutas volbriööl Kopli tänaval 18aastane purjus mopeedijuht Vitali ja paiskus haljasalale. Ta viidi haiglasse.

Samal teemal

01.05.2015
Volbriüllatus: Viimsis käiakse poes hõljukiga
01.05.2015
GALERII: vaata, kuidas volberdasid nõiad Tartus
30.04.2015
Mis volber? Soome viinaturistid on mõtetega juba jaanilaupäevas!
30.04.2015
Meesnõiad: volbriööl pidutsege tule ääres ja võite leida armastuse