Eesti uudised

Heateo jooksud on aidanud võimlema ligi 70 liigesehaige lapse 

Õhtuleht.ee, 1. mai 2015, 08:41
 Tarmo Haud
2013. aasta kevadel Tartu jooksumaratoni raames ellu kutsutud Heateo jooksud on senise kahe toimumiskorraga aidanud liigesehaigete laste ravivesivõimlemise jaoks koguda ligi 12 000 eurot, millest on abi saanud 68 last. Tänavu 9. mail toimuva jooksuga kogutakse aga annetusi ülekaaluliste laste terviseprogrammi rahastamiseks.

Kahel varasemal aastal kogutud annetuste eest on liigesepõletikuga lastele ja noortele võimaldatud tasuta regulaarseid vesivõimlemise tunde Aura veekeskuses juba poolteist aastat ning sellest summast jagub veel ligi aastaks. Projektis on 2013. aasta septembrist tänaseni osalenud 68 last vanuses 4-16 aastat. Kuna reumahaigete laste liikuvusele on seatud mitmed piirangud, on füsioterapeudi juhendamisel toimuvad veetreeningtunnid neile heaks võimaluseks saada füüsilist koormust, mis aitab säilitada ning parandada liigesliikuvust, lihasjõudu ja vastupidavust.

Samal teemal

Lastefondi tegevjuht Sandra Liiv toonitab, et kuigi liigesepõletikuga laste ravivesivõimlemise toetamist alustas Lastefond juba 2006. aastal, on see projekt saavutanud seesuguse mastaapsuse just tänu Heateo jooksule.

"Kui projekti algusaastatel pakkusime me võimlemistunde lastele üks kord nädalas, siis tänu Heateo jooksudel kogutud rahale saime füsioterapeudi soovitusel suurendada võimlemistundide arvu kahele korrale nädalas."

Kuna antud projekt on kenasti käima läinud ning selle tarbeks annetusi juba omajagu ette kogunenud, siis otsustas Lastefond, et KTMi ja ravimifirma Teva abiga kogutakse tänavuse Heateo jooksu ja KTM ürituste raames annetusi ülekaaluliste laste terviseprogrammi rahastamiseks.

Terviseprogramm, mida hakkab kogunenud annetuste toel läbi viima Vireo Laste Tervisekool, sisaldab nii iganädalasi grupitreeninguid ja terviseteemalisi töötubasid kui kolm korda aastas aset leidvaid pereüritusi, mille abil püütakse mõjutada kogu pere tervisekäitumist. Lisaks pakutakse individuaalset konsultatsiooni. Projekti eesmärgiks on kaasa aidata laste ülekaalulisuses probleemi suuremale teadvustamisele ning laste abistamine tervislike eluviiside omandamisel.

Heateo jooks toimub 9. mail kell 12.00 33. Tartu Jooksumaratoni lastejooksude programmi raames Tartus Tähtvere Spordipargis. Raja pikkuseks on 4,3 km, mida saab läbida nii joostes kui ka kõndides. Jooksule saab registreerida nii Klubi Tartu Maraton kodulehel www.tartumaraton.ee kui stardipaigas kohapeal. Registreerimine on tasuta, kuid stardinumbri kättesaamisel palutakse osalejatel teha vähemalt 1€ suurune annetus, millele ravimifirma Teva lisab 5€ iga osaleja kohta.

"Heateo jooks on mõeldud kõigile, kes soovivad teha head ja soovivad veeta kauni kevadise laupäeva aktiivselt. 4,3km pikkune distants on jõukohane igale tervele inimesele – olgu siis osaleja eesmärk teha võimalikult hea aeg või lihtsalt rada läbida," kutsub Klubi Tartu Maratoni ürituste projektijuht Kunnar Karu kõiki osalema.

PÄEVATOIMETAJA

+372 5199 3733
online@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee