Eesti uudised

Kitseküla agul taandub korrusmaja ees (20)

Andres Tohver, 30. aprill 2015, 21:00
SEPTEMBER 2016: Keskmine hall kortermaja on arhitektide Indrek Ermi ja Emil Urbeli visioon Pärnu maantee 128, 126/Alevi 4 krundile (eskiis: LVM Kinnisvara OÜ) Foto: Emil Urbel OÜ
Pärnu maanteel Kalevi kommivabriku lähedal lõhutakse ekskavaatorite mürinal peaaegu sajand vanu puitmaju, et asemele püstitada terassidena tõusev moodne korterelamu.

Puitmajake aadressil Pärnu maantee 128 kadus juba varem. Praegu lammutatakse Pärnu maantee 126 ja Alevi 4 hooneid, mis ehitati 1920. aastate lõpus ja 1930. aastate alguses. Piirkonda ennast tuntakse Kitsekülana, mis sai nime seal 19. sajandil karjatatud kitsede järgi.

Volvo kopp haukab pehkinud puitseinast priskeid suutäisi, mis kallurid kiirelt minema toimetavad. Ehitusel suitsu tõmbav Anatoli (55) arvab, et kahe nädala pärast on plats puhas. Töölised, keda hakkab silma kolm, ei lase end segada uduvihmast. Milles probleem, see ei kustuta isegi mitte suitsu.

Tallinna linn kehtestas 0,45 hektarilisele alale Kootplaan OÜ koostatud detailplaneeringu 17. juunil 2010.

Selle kohaselt tuleb kortermaja Pärnu maantee poolne osa nurgahoonena üheksa maapealse korrusega kõrgusega kuni 30,1 meetrit. Piki Aia tänavat väheneb hoone kõrgus terasside kaupa kolme korruseni. Lisanduvad kaks maa-alust korrust.

Uue hoone ehk Johani maja projekteerisid Emil Urbel OÜ arhitektid Indrek Erm ja Emil Urbel. Nurgakivi paneb Vivicon Ehitus jaanipäeval, see valmib 2016. aasta septembris. Majja ehitatakse 41 korterit ja 96 parkimiskohta.

Lageraie üle elanud krundile tuleb planeeringu kohaselt istutada 17 uut puud ja hulgaliselt põõsaid.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee