Eesti uudised

Tartu linnavalitsus andis alla: tüli tekitanud Madruse tänav kaob (75)

Arvo Uustalu, 30. aprill 2015, 07:00
NIMETA TÄNAV: Kuigi nimevõitlejad on tänavnurgale salaja üles seadnud Kvissentali tee sildi, on tänav ametlikult nimeta. Foto: Aldo Luud
"Kui tänavasilt ikkagi kadunuks jääb, siis oleks korrektne, et sellega hakkab tegelema kas linna menetlusteenistus või politsei," kommenteerib Tartu liikluskorraldusteenistuse juhataja Madruse tänava nimesaagat.

Möödunud reedel kirjutas Õhtuleht Tartu Kvissentali villarajooni tänavast, mille elanikud leiavad, et olukorras, kus nende naabertänavateks on Kapteni ja Lootsi, on Madruse nimi tänaval alavääristav.

Maineka advokaadi palkamisega nimevastaste poolt saaga aga ei lõppenud. Esmaspäevaks oli Madruse silt salaja maha võetud ning selle asemele kruvitud silt: Kvissentali tee.

Ja veel – kui Tartu neti-kaardil on Madruse ja sellest lähtuv Talmani tänav olemas, siis maa-ameti mõnel kaardil valitseb nende kohal veel hoopiski tühjus.

Samal teemal

Moskvas viibinud Tartu liikluskorraldusteenistuse juhataja Martin Nelis tõdes, et kui liiklusmärk või tänavasilt on varastatud või lõhutud, siis on põhimõtteliselt tegu varavastase kuriteoga ja selliste juhtudega tegeleb kas linna menetlusteenistus või koguni politsei.

"Kui süüdlane üles leitakse, siis peaks järgnema ka karistus. Üks juhtum oli näiteks Kastani tänaval, kus auto sõitis liiklusmärgi maha. Süüdlane leiti üles ja ta peab tekitatud kahju kinni maksma," rääkis ta.

Tartu linnavalitsuse menetlusteenistuse juhataja Imbi Kivi sõnul ei ole vähemalt praegu tänavasildiga seotud menetlust algatatud.

Nelis ütles, et linn Madruse tänavasildi vahetust tellinud ei ole. Madruse sildid paigaldanud firmast KiirWarren.KL kinnitati Õhtulehele, et varem tänavanurgal olnud Kvissentali tee silt on nende kõrvalhoones ilusti alles. Ehk siis teisisõnu – Madruse tänava sildi pihta pannud inimene pidi Kvissentali tee sildi mõnest firmast tellima. Liiklusmärkide ja tänavasiltide turul on tihe konkurents, kuid hea tahtmise juures tellijani jõuab.

Teisipäeval otsustas Tartu linnavalitsus, et teeb volikogule ette-paneku tunnistada kehtetuks volikogu 19. märtsi määrus Ujula-Kvissentali asumis tänavatele nime määramise kohta hoolimata sellest, et määruse eelnõu avalikustamise ajal linn mingeid vastuväiteid ei saanud. Otsuse langetamisel peeti tähtsaks ka otstarbekust, kuna linnal on advokaate ka olulisemate teemade puhul vaja.

Kui volikogu oma määruse kehtetuks tunnistab, siis alustatakse kahe Kvissentali tänava nime leidmise protseduuriga uuesti. Tartu linnavalitsusest öeldi, et koos Madruse tänavaga tuleb loobuda ka Talmani tänavanime kehtestamisest, kuigi selle nime vastu proteste pole olnud.

Postifirma Omniva Tartu kandekeskuse juht Jaanus Jõelaid ütles, et on kirjakandjatega nimesegaduse teemal rääkinud ning kinnitas, et kojukannet see mõjutanud ei ole.

"Ei ole saadetud veel ka ühtegi kirja, mille aadressiks oleks märgitud Madruse," lausus ta.

Madruse tänaval pole ametlikult varem nime olnudki. Uusasumi majad said numbrid läheduses asuva Kvissentali tee järgi, mille kaks eri suunda minevat haru tekitavad aadressidega segadust.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee