Eesti uudised

Kohus mõistis Tallinnalt taksojuhile välja hüvitise (1)

Siim Randla, 30. aprill 2015, 07:00
Lembit Poolak.Foto: Arno Saar
Tallinna halduskohus mõistis Taksojuhtide Liidu esimehele Lembit Poolakule 3672 eurot hüvitist selle eest, et tal ei lubatud taksomeetri kohandamistunnistusele märkida soodustariifi ja ta pidi hinnakirja omal kulul välja vahetama.

Tallinna halduskohus mõistis Tallinna linnalt FIE Lembit Poolaku kasuks välja tema poolt kantud menetluskulud 988 eurot ja riigilõivu 110 eurot.

Tallinna taksoveo eeskirja kohaselt võib igale taksoteenusele kehtestada ühe rahalise väärtuse. Sõidukikaardi taotlemisel esitas Poolak taksomeetri kohandamistunnistuse, kuhu oli kantud ka soodustariif. Transpordiamet keeldus sõidukikaardi väljastamisest. "Poolak esitas uue kohandamistunnistuse, mis vastas taksoveo eeskirja nõuetele, aga samas esitas ka kaebuse Tallinna halduskohtule Tallinna transpordiameti haldusakti kohta, millega keelduti sõidukikaardi väljastamisest, taotledes selle seadusevastaseks tunnistamist ja tühistamist," rääkis transpordiameti jurist Tiit Eenmaa Õhtulehele.

Halduskohus rahuldas kaebuse. Eenmaa sõnul esitas Poolak kohtule kaebuse, nõudes transpordiameti õigusvastase tegevusega tekitatud kahju hüvitamist. Kahju seisnes kohandamistunnistuse vahetamise kulus, uue hinnakirja trükkimise kulus ja saamata jäänud tulus seoses võimatusega osutada taksoveoteenust vaidlusperioodil.

Linn kaalub kindlasti apellatsiooni esitamist kohtuotsusele, sõnas Tiit Eenmaa.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee