Eesti uudised

10 märki, mille kohaselt peaksite kibekiirelt töökohta vahetama

Õhtuleht.ee, 30. aprill 2015 15:57

10 KOMMENTAARI

v
Voldemar Voodiloom e:Volde./ 1. mai 2015 10:16
Oi siin on harimatul ajakirjanikul või selle idiootsuse välja mõtlejal veel palju märke puudu.Peamine märk on,et kui hakkad ülemaga keppima pead ka töölt lahkuma.Ah nüüd on märgid aga kuhu nipid on jäänud.Soovides ikka tarka mõistust veel.
1
11 punn/ 1. mai 2015 08:45
kõigepealt tuleb leida vaba raha et EWs tööl käia
k
Kes annaks nõu/ 30. aprill 2015 23:18
Nii ajakirjanduses kui ka koolitusel saab üha enam näha ja kuulda artiklis väljapakutut. Mõneti on see õige, ei tasu oma närve ja tervist rikkuda kui päevast-päeva tunned, et antud ettevõttes enam töötada ei suuda. Olen ise selle läbi elanud. Osakonnajuhataja oli lihtsalt nii otsustusvõimetu ja närvesööv ning tööpäevad olid rohkem kui 8 tundi, mille eest sentigi juurde ei makstud. Tervis hakkas antud olukorra tõttu streikima . Seetõttu aasta jooksul lahkusid antud osakonnast enne mind 4 töötajat, mina olin viies (osakonnas kokku 8 koos ülemusega). Tegelikku olukorda ettevõtte juhataja ei näinud või ei tahtnud näha. Probleem võis olla ka selles, et töötajad ei julgenud lihtsalt tegelikku olukorda avada.
Peale lahkumist jaanuari keskel oli tõesti suur vabanemistunne. Olen siiani töötanud tähtajalise töölepinguga teises ettevõttes, mis juuni lõpuga lõppeb. Olen pidevalt tegelenud CV saatmistega ja ka mõnel vestlusel käinud, kuid valituks pole osutunud. Ma ei ole kunagi vestlusel õelnud, et ära sai tuldud osakonnajuhataja pärast. Olen kuidagi püüdnud leida teisi vastuse variante. Mõte selles, et kui vestlusel hakkan rääkima, et osakonnajuhataja oli nii- ja naasugune, siis saadetakse mind mu jutuga kuu peale. Mida lähemale jaanipäev jõuab, seda ärevamaks hing läheb, sest suured kahtlused on uue töö saamise suhtes. Pole ise rikas ega rikkaid sugulasi, kes töötuks jäämisel rahaliselt aitaks.
Seega kallid nõustajad, kes te soovitate ebameeldivast töökohast lahkuda, palun andke ka nõu, kuidas kiirelt uus ja normaalse palgaga töö saada. Mida ja kuidas peaks töövestlusel vastama küsimusele: Miks te töölt lahkusite?" Kuidas suhtutakse sellesse, kui vastangi, et osakonnajuhi pärast?
ü
üksik mõtiskleja/ 1. mai 2015 02:19
Võib-olla on minu märkustest natuke abi-sõltub muidugi töö ja firma iseloomust, jne. Aastaid tagasi olin mitmete tuntud firmade nö. töölevärbamiskomisjonis. Kontrollisin erialaseid teadmisi 3-l erialal, mida ma väga hästi tunnen, 2 tähtsa võõrkeele tundmist ja mida ütleb töölesoovija kehakeel, väljendusoskus.
Osakonnajuhataja kohta. Ütle, et enne mind lahkus töölt mõne kuu jooksul 4 kaastöötajat 7-st. Olime aastaid koos töötanud ja hakkasin ennast tööl harjumatult (ebamugavalt) tundma. Kokku oli meid osakonnas tööl koos juhatajaga 8.
Mõtle ise parem sõnastus välja, mis on lähedasem sinu enda suhtlusstiilile. Eelpooltoodu näitab, et oled meeskonnamängija/töötaja ja vihjab kaudselt, et midagi polnud korras osakonna juhtimisega. Edasistel töövestlustel ära pinguta üle. Ole rahulik, ära mängi liigselt enesekindlat tüüpi. Targad saavad ju aru, et sel momendil on inimene ikka närvis. Tee endale korralikult selgeks, millega tegeleb firma, tema toodangu/teenuse spetsiifika, nii siin kui maailmas. Ole valmis-üks räägib sinuga üldist juttu ja järsku esitab minusugune, kes muidu istub tuima näoga (aga tegelikult jälgib sind nii, et sa isegi aru ei saa), ootamatu erialase küsimuse hoopis firmas töötamiseks vajalikus võõrkeeles. Vaata küsijale otse silma, kindlasti küsimuse algul ja siis kui hakkad vastama, aeg-ajalt edaspidi ka! Uuri välja, millised on sinu uue ülemuse ja firma tippülemuse tõsisemad hobid või keda-mida sponsoreerib firma, vii ennast nendega kurssi ja muu jutu seas maini neist mõnda tagasihoidlikus vormis ka oma hobideks. Meeste puhul mõjub kõvasti. P.S. väikefirmad on oma juhi nägu, mõtle, mida see tähendab.
Ma pole ajapuuduse tõttu eelpooltoodud tegevusega enam eriti hõivatud, võib-olla on arusaamad nüüd muutunud. Küsija on kindlasti naine, meestele ma ei vaevuks vastama.
s
Sama lugu/ 1. mai 2015 11:52
Töölt lahkus mitu inimest. Osakonna juhatajal puudusid elementaarsed juhtimisoskused ja võime meeskonnatööks. Käis küll juhtimiskoolitusel, kus kurtis kuidas peab üksi "rabama", samas ei toimunud meil iial tööalaseid ühisarutelusid jms. Põhimõtteliselt erines osakonna juhataja meist ainult sellepoolest, et tema kasutada oli osakonna rahakott, aga mida selle rahaga tehti, teadis vaid tema ise.
See on õige küll, et milleks varjata ja mõelda mingeid teisi põhjusi kui põhjuseks oli osakonna juht.
p
päramine/ 30. aprill 2015 16:51
kas minul on eesti keelega probleeme vää...ää
v
venelane/ 1. mai 2015 07:10
See, et sa ei saa aru arhaismist "päramine" ( = tagumine, viimane), riputad oma fraasi lõppu slängi "vää", ei kasuta lause alustamisel suurtähte ega lõpetamisel kirjavahemärki (antud juhul küsimärki), reedab selgelt - sul on eesti keelega probleeme. Päris kõvasti.
h
hella/ 30. aprill 2015 16:35
Tehtud. Jess! Tulin peale selle lugemist töölt ära. Olen vaba! Kuidas ma nüüd uue töö leian? Keegi aitaks?
a
ali/ 30. aprill 2015 16:29
lisaks sellele veel mõned punktid. kui teile ei anta kätte tööleping, kuna pole ülemusel selleks aega, kui palk makstakse hiljem kui 10 kp, palk makstakse osade kaupa kassast, kui tööandja ei jälgi tööaja seadust ja muudab pidevalt tööaega saates sind varem koju või kutsutes vabast päevast välja.
r
rs/ 30. aprill 2015 16:20
Jõudsin esimese punkti lugeda. Liinitöölised peaks siis tegema mida?

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee