Eesti uudised

Maksuamet: 1000 euroste arvete deklareerimine tõi kopsaka käibemaksu lisalaekumise (8)

Õhtuleht.ee, 28. aprill 2015 19:45
Maksu- ja tolliameti peadirektori asetäitja Egon Veermäe. Foto: Mihkel Maripuu / Postimees
Maksu- ja tolliameti peadirektori asetäitja Egon Veermäe sõnul viitavad Eesti ettevõtete käibemaksu tasumise kohustuse suurenemise numbrid, et eelmise aasta lõpust kehtiv vähemalt 1000-euroste arvete deklareerimine on aidanud suurendada käibemaksu tasumise kohustust ning vähendanud fiktiivsete arvete osakaalu majanduses.

Võrreldes eelmise aasta sama ajaga on tänavu viie kuuga suurenenud käibemaksu tasumise kohustus 71 miljonit, samal ajal on Eesti siseste ostutehingute summa kahanenud 347 miljonit eurot.

Peadirektori asetäitja hinnangul näeb seadusemuudatuse mõju ka käibemaksu tagastusnõudeid esitavate isikute hulga languses.

Käibedeklaratsiooni lisaga saadud andmed aitavad maksuhalduril ka erinevate skeemideni jõuda enne, kui nö puhverettevõtted koos maksuvõlgadega maha jäetakse.

"Oleme esimesi tulemusi ja näiteid skeemidest jaganud ka ettevõtjatega ning saanud oma tööle positiivset tagasisidet. Meie eesmärk on kogutud andmed võimalikult hästi seadust järgivate ettevõtja hüvanguks ära kasutada ning neile varimajanduse arvelt turule ruumi juurde teha," ütles Veermäe.

Samal teemal

21.06.2015
KAS REFORM FLIRDIB VALIJAGA? Reformierakondlane kritiseerib IRL-i ministri koostatud eelnõud