Foto: Erakogu
Kristiina Tilk 28. aprill 2015 14:25
Täna toimus India ülemkohtus laevakaitsjate kohtuasja teine istung. Kui pärast esimest istungit avaldas kohtunik lootust, et teisel istungil tehakse ka otsus, võttis kohtunik otsuse tegemiseks siiski veel lisaaega.

28 .aprillil jätkus India ülemkohtu kohtunike ees Eesti kodanikest laevakaitsjate kaasust käsitlev istung. Nagu esimesel korral, esindas eestlasi ka täna välisministeeriumi poolt palgatud vanemadvokaat Aryama Sundaram. Lisaks said sõna laevafirma Advanfort ning ITF advokaadid.

Välisminister Keit Pentus-Rosimannus kirjutab oma Facebooki kontol, et Indias kodupääsu ootavate meeste loos astuti samm edasi.

"India Ülemkohus kuulas täna ära kõik Välisministeeriumi palgatud advokaadi argumendid meeste kaitseks ja lõpetas arutelu. Rohkem istungeid ei tule, mis tähendab, et pikale veninud loo lõpp paistab. Otsusest antakse teada lähinädalatel. Ootame," teatas minister.

Laevakaitsjatele teadaolevalt kuulas kohus terve päev kestnud istungil ära kõik välisministeeriumi poolt meeste kaitseks palgatud advokaadi põhjendused ning lõpetas arutelu ja rohkem istungeid kokku ei kutsu.

Kui veel eile lootsid laevakaitsjad, et otsus tehakse kas täna või hiljemalt ülehomme, siis täna selgus istungi lõppedes, et kohtunik vajab otsuse tegemiseks veel lisaaega ning teeb otsuse teatavaks advokaatidele. Täpset kuupäeva, millal kohtuniku otsust oodata on, ei ole aga määratud.

Kuna jäänud on veel vaid loetud nädalad enne seda, kui India kohtud lähevad puhkama, kardavad laevakaitsjad, et kui otsust enne seda teatavaks ei tehta, tuleb neil jälle määramatu aeg teadmatuses istuda.