Eesti uudised

Tööõnnetuste arv kasvas mullu enam kui kümnendiku võrra 

Õhtuleht.ee, 28. aprill 2015 08:03
Foto: Peeter Langovits / Postimees
Eelmisel aastal toimus Eestis 4635 registreeritud tööõnnetusest, millest 3725 juhul said töötajad kerge kehavigastuse, 894 juhul raske kehavigastuse ning 16 tööõnnetust lõppes töötaja surmaga. Võrreldes 2013.a on registreeritud tööõnnetuste arv kasvanud 452 juhtumi võrra.

"Tegelikult on enamus raskete tööõnnetuste põhjuseks samal tasapinnal libisemine või kukkumine. Selle tagajärjena on suur osa töötajaid sunnitud olema töölt eemal 1–3 kuud, diagnoosiks luumurd. Samas on tegu selliste õnnetustega, kus töökeskkonna parandamine ei nõua suuri kulutusi. Liig tihti on tööõnnetuse põhjuseks vedelema unustatud juhe või kast, kinnitamata põrandakate, maha kukkunud ese, kuivatamata jäetud põrand või tööks sobimatute jalatsite kandmine. Kõik need asjad nõuavad eelkõige hoolimist ja märkamist, mitte suurt rahakotti," kommenteeris Qvalitas Arstikeskuse peaarst dr Toomas Põld.

Samuti on tema sõnul töötajate tervise suur murekoht stress, mis on Euroopas sageduselt teine tööga seotud terviseprobleem.

EU-OSHA korraldatud Euroopa arvamusuuringu põhjal pidasid üle poole töötajatest tööstressi oma töökohas tavaliseks.

Kõige sagedamad tööstressi põhjused on töökohtade ümberkorraldamine või töökoha ebakindlus, pikad tööpäevad või liigne töökoormus ning kiusamine ja ahistamine töökohas. Sama küsitluse järgi arvavad ligikaudu 4 töötajat 10st, et nende töökohas ei tegeleta stressiga piisavalt.

Täna tähistatakse ülemaailmset tööohutuse ja töötervishoiu päeva, mille eesmärk on tööõnnetuste ja kutsehaiguste ennetamine kogu maailmas.

Samal teemal

01.02.2016
Füüsiline ülekoormus põhjustab enim kutsehaigusi
16.04.2012
Tööõnnetused – kasvav trend: tänavu on surmaga lõppenud neli tööõnnetust, viit veel uuritakse

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee