Imre SooäärFoto: Mati Hiis
Siim Randla 28. aprill 2015 07:00
Riigikogus pärast traditsioonilise pere kaitseks loodava toetusrühma moodustamisel ähvardusi saanud Imre Sooäär annab need politseile uurida. 

Kui Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna eestvedamisel hakati riigikogus looma saadikute toetusrühma traditsioonilise pere kaitseks, kandideeris selle etteotsa ka kooseluseaduse üks põhitoetajaid, reformierakondlane Imre Sooäär. "Martin Helme luges paaniliselt ühenduse asutajaliikmete hääli kokku, ja nähes, et hakkab esimehe kohta kaotama, haaras allkirjadega asutamisdokumendi ja põgenes saalist, ignoreerides sellega riigikogu töö- ja kodukorra seadust ja võttes võimaluse ühenduse esimehe demokraatlik valimine lõpuni viia," kirjutas Sooäär Facebooki kontol.

Pärast postitust sai Sooäär palju tagasisidet, tema kinnitusel öeldi palju negatiivsetki.

"Kritiseerijad olid peamiselt EKRE liikmed ja nende toetajad. Ühtlasi kirjutati, et mind ootab ees Kloostrimetsa kalmistu," märkis Sooäär, kes pöördub selle pärast politsei poole.

Edastan kõik ähvardused neile, kes asjaga endiselt tegelevad, ütles Sooäär Õhtulehele. Praegu on ähvardusi tulnud Facebooki kaudu, lisas ta.

Sooääre sõnul polnud tal mingit ambitsiooni seda ühendust juhtida.

"Ma ei kandideerinud selle ühenduse juhiks ise, vaid mind esitati spontaanselt kandidaadiks kolleegide poolt kohapeal." Kolmapäeval registreeriti toetusrühm traditsioonilise perekonna kaitseks, mille juhiks valiti EKRE fraktsiooni juht Martin Helme.