Teleblogi

"KÖÖK": Läbi raskuste armastuse poole (2)

Marko Tiidelepp, 27. aprill 2015, 22:23
"Köök". Indrek Taalmaa.Foto: TEET MALSROOS
Restorani on kokkuhoiu tõttu tööle võetud uut ja ebakompetentset personali, aga šefil õnnestub vana kamp palgale tagasi saada. Samas selgub, et omanik tahab restorani hoopis maha müüa ja ostuhuviline tuleb restoraniga tutvuma. Maksil õnnestub triki abil enda ja Vika suhet korrigeerida.

Üsna väljakutsuvad teemad on "Köögis" tulekul, sest nii ju sarja seekordse osa tutvustuses räägitakse. Vaatame, mis reaalselt juhtuma hakkab, kuid ma usun, et saab nii nalja, kuid on ka põnevust.
Ja ma ei väsi kordamast, minu väike looke on kokkuvõte tänasest osast, ja ei mingit kriitikat ega irinat!

Juba oleme restorani La Foret köögis, meie tulipunktis. Peakokk Viktor Paulus (Indrek Taalmaa) näeb köögis uusi nägusid. Eelmises osas lasti ju vana meeskond lahti. Uutest nägudest on üks Artur ja teine Fred, mistõttu ei saa peakokk aru, mis Fred... Fredi ju ei ole... Peakokk sõimab uued tüübid läbi!

Köögist ja restoranist välja. Oleme baarman Kaspari (Veljo Reinik) üürikorteris. Kaspar on duši all, vannituppa tuleb ka Maks, kes kirub, et Vikaga on asjad pahasti. Kaspar ei leia asjale mud seletust, kui see, et Vikal on päevad. Vot sedasi! Kaspar on lihtne poiss, kes otsib asjadele ka lihtsaid lahendusi!

Restorani tagasi. Restorani omanik Tiit Koloman (Mart Aas) on seal mingi mehega. Soliidse mehega, härrasmehega! Selgub, et see on Ivar, kes peaks olema huvitatud restorani ostmisest. Koloman plaanibki siiski müüa! Ivar näib siiski kahtlevat.
Nende juurde tuleb Vika, keda Koloman tutvustab kui oma paremat kätt ja restorani administraatorit, siis on Ivar sulamas.Või oleks õige öelda – ostmas restorani! Kui on Vika, siis on tema nõus ka restorani ostma.
Üks vahejuhtum on siin veel – Kaspar on tulnud baarist oma asju võtma, kui Ivar ja Koloman soovivad kohvi. Kaspar teenindabki neid ja kohvi näib olevat väga hea. Ivar kiidab seda, kuigi tegelikult ta kiidab vist Vikat! See pole tähtis, sest Koloman kiidab Kasparit, et vaata, kus on kutt, vabariigi parim baarman! Vika tuletab meelde, et Kaspar sai just hiljuti kinga ja Koloman isiklikult vallandas ta! Koloman käsib Kasparil riided vahetada ja tööga alustada! Kaspar on tagasi!

Koloman ja Ivar lähevad kööki, kus on ka Viktor Paulus. Ivar tunneb peakoka ära. Tänu sellele, et Viktor esineb telesaates "Kulinaarne show". Tiit Koloman selgitab, et ta kavatseb restorani maha müüa ja Ivar on ostja! Tulevane omanik!
Viktor kutsub Kolomani vestlema, nelja silma all. Ta uurib, kas Koloman tahab tõesti restorani maha müüa? Koloman kinnitab seda, sest restoran ei too enam raha sisse! Parem oleks isegi Egiptusesse suusareise müüa! Viktor palub lisaaega kaks kuud, et tõestada, restoran tõuseb tuhast. Koloman on nõus kahe nädalaga. Viktor nõustub, kuid tõdeb, et sel juhul võtab ta oma vana meeskonna tagasi. Koloman vastu, et tehku Viktor seda, mis ise tahab!

Kuid armuasjadest ka ikka!
Kaspar ja Maks kohtuvad restorani taga. Maksil on Vika auto võtmed ja poiss läheb, istub autosse. Restoranist väljuvad Vika ja Ivar!!! Ivar uurib, kas Vikal on mees või peigmees, kes teda kindlasti mitte ei vääri. Vika edvistab vastu, et pole tal ei meest ega peigmeest! See meeldib Ivarile.
See ei meeldi Maksile, kes Vikat autos ootab ja seda vestlust nägi ja kuulis! Maks küsib Vikalt, kas too on peast segi, kuid Vikale teeb see ainult nalja – kas Maks on armukade!?

Vahepeal näeme ka lõigugest "Kulinaarsest show'st", milles Viktor Paulus reklaamib mingit kummalist ja veel kummalisema nimega majoneesi!

Hetk hiljem on telefonis ühenduses Egon ja Viktor. Egon kinnitab, et tal on juba töö ja tema ei saa kuhugile tulla.

Ruttu, armunute juurde tagasiJ
Maks seisab baaris, näpus tulipunane roos! Kui Maks saaks olla Kristjan Kasearu, siis oleks kindlasti ka kitarr ja kõlaks mõni ilus laul, kuid kahjuks nii ei saa... Siseneb Vika, roos on talle. Maks uurib, kas Vika tuleks õhtul välja? Vika kinnitab, et ei saa tulla, kuna tal on ärikohtumine!
Hetk hiljem siseneb lillekuller ülisuure lillebuketiga! Needki on Vikale! Arvatavasti Ivarilt! Vika võtab lilled ja kiirustab edasi – suur lillekimp tuleb kiiresti vette panna ja Maks saab oma õnnetu roosikese tagasi... Milline ebaõnn!!! Romantiline sõdur Maks on taaskord löödud! Ja seekord üsna valusalt!

Kuid, Viktor Paulus jätkab vana meeskonna kokku ajamist. Ta helistab kondiiter Luile, kes tänab südamest ja kinnitab, et Viktor on tema musketär!!! Prantsuse värk, kuid vähemalt üks vana liige meeskonnast tuleb tagasi!
Viktor helistab ka Fredile, kuid too väidab, et on Itaalias ja vist isegi jääb sinna. Ilusad tüdrukud, talle on mitu korda tööd pakutud! Fred ei tea, et Viktor näeb teda hoopis siinsamas, õues. Viktor läheb koputab Fredi õlale, et see lõpetaks lollitamise ja tuleks tööle tagasi. Fredil on omad nõudmised – ta tahab saada abi-peakokaks või suuremat palka. Kuigi mõlemale küsimusele on Viktoril eitav vastus, on Fred nõus, sest on ju ka Egon tagasi tulemas.
Nüüd helistab Viktor Egonile, ta tõdeb, et Fred on tagasi ja nüüd on nõus ka Egon tulema!

Maks luurab restoranis Vika ja Ivari järele. Abiks talle ka Kaspar. Maks on armukade ja tal on omad oletused ka Vika õhtuse ärikohtumise osas! Ja näibki, et see ärikohtumine on hoopis Viks ja Ivari vahel!
Maks läheb vihaselt õue ja lõhub ära Vika autol rehvi! Nuga rehvi ja siis susiseb õhk välja!
Restorani tagauksest väljub ka Vika. Maks üritab ennast peita, kuid telefonihelin reedeb teda Vikale. Vika on üllatunud, mida Maks väljas teeb, kas luurab tema järele või on armukade. Vika kinnitab, et läheb ärikohtumisele ja palub Maksil oma auto koju viia... Maks, oli nüüd seda jama vaja?

Ja siis, suurejooneline Star Warsi muusika. Kööki sisenevad Egon (Jarmo Murumaa), Fred (Märt Koik), Lui (Andres Roosileht) ja Leino (Jaanus Mehikas). Nelik on tagasi. Viktor Paulus on rahul ja käsutab uued näod minema. Läheb hirmsaks töö tegemiseks ja toitude valmistamiseks. Head vanad ajad on tagasi! Kas nüüd algab uus tõus!?

Vika siseneb peakoka kabinetti. Selgub, et Kolomani antud ajast on juba nädal läinud ja külastajate arvu kasvu pole ikka märgata! Viktoril on plaan – restoran La Foret on saamas kolmeseks ja tal on plaanis teha suured pidustused! Selleks on vaja seda küll reklaamida üle maailma, kuid tal on oma plaan!
Ja jälle telesaade "Kulinaarne show"! Viktor kutsub kõiki suurtele pidustustele La Foret's. See lõpeb küll sellega, et Viktor saab telesaatest kinga, kuid reklaam sai ju tehtud!

Restorani tagasi. Ettekandja Saskia (Miina Vilo) ja Vika võtavad vastu tellimusi. Viktor tuleb ja saab teada, et restoran on järgmiseks päevaks välja müüdud! Saskia kinnitab, et tuleb isegi Lemsalu! Viktoril on hea meel, et Marek Lemsalu tuleb, kuid Saskia kinnitab, et Liis Lemsalu tuleb! Viktor uurib, kes see on! Saskia vastu, et laulja, mille peale Viktor mõistab, et tegemist on kohtunikuga! Viktor palub broneerida ühe laua veel ka Sõõrukale! Jutt käib turvaärimehest!

Kuid segadust tekitatakse juurde!
Baaris valmistuvad Maks ja Kaspar õhtuseks ürituseks, kui siseneb Ivar, suure lillekimbuga! Maks ja Kaspar kinnitavad, et Vika sõitis ära! Ivar jätab lillekimbu baari.
Maks tõdeb, et peaks Ivariga tõsiselt rääkima. Kaspar hoiatab sõpra, et Ivar saab ju omanikuks ja laseb sel juhul Maksi lahti! Kuid Maks läheb ikkagi.
Maks pöördub Ivari poole ja tõdeb, et Vikal on poiss-sõber, kes on hirmus armukade.
Ivar vastab vaid, et mis siis!
Oma vaimusilmas näeb Maks, kuidas ta Ivarile vastu nina virutab, kuid...
... kuid tegelikult räägib Maks, et Vika poiss-sõber on Tiit Koloman!!!
Ivar ei mõista, miks Tiit ise seda ei rääkinud.
Maks viitab sellele, et Tiit on ju abielus!
Seda vestlust kuuleb pealt Saskia, kes koheselt ka Tiidu naisele Kristiinale helistab ja kõigest ette kannab!

Nüüd läheb vist jamaks!

Ja jamaks läheb.

Vika siseneb kööki ja kurdab Viktorile, et Sõõrukas on restoranis, kuid tema turvamehed ei lase teisi inimesi restorani! Ukse taga on järjekord, aga inimesi ei lasta sisse! Tõeline krahh!

Tuleb Koloman, kes tõdeb, et Lemsalu ja Saagim ei saanud sisse! Nüüd on asi täiesti põhjas!

Kööki tuleb ka Kolomani naine Kristiina, kes Vikat ründab! Ta teatab, et Saskia helistas ja rääkis kõigest, ka sellest, et Vikal ja Tiidul on suhe! Maks astub Vika kaitseks välja! Käsib Kolomani naisel oma pruudi ees vabandada, kuid Koloman ja tema naine lahkuvad naerdes.
Vika suudleb Maksi ja Maks tõdeb, et oleme koos, oleme ikka päriselt koos!

Ja sedasi see läks – pole kindel, mis restoranist saab? Kas tuleb uus omanik? Kas jätkab vana meeskond? Kas keegi peab lahkuma? Ainus, mis näib olevat korras, on Vika ja Maksi suhe – hea, et seegi!

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee