Soolise võrdõiguslikkuse ja võrdse kohtlemise volinik Mari-Liis Sepper. (Liis Treimann / Postimees)

Võrdõigusvolinik Mari-Liis Sepper andis teada, et ta ei kandideeri Sotsiaalministeeriumi välja kuulutatud konkursil soolise võrdõiguslikkuse ja võrdse kohtlemise voliniku ametikohale järgmiseks viieks aastaks.

Mari-Liis Sepperi sõnul soovib ta järgnevatel aastatel pühenduda akadeemilisele tegevusele, milleks võrdõigusvoliniku töö kõrvalt pole aega jäänud. Ta kinnitas, et jätkab kindlasti tegutsemist inimõiguste ning naiste ja meeste võrdsete võimaluste edendamise alal.

"Võrdõigusvoliniku institutsioon on viimastel aastatel tänu välisrahastusele teinud läbi olulise arengu ning Eesti ühiskonnas teatatakse üha paremini, kust diskrimineerimise vastu abi saab. Sellest aastast on volinikul võimalik senisest märksa enam panustada ka puuetega inimeste võrdse kohtlemise edendamisse. Loodan, et järgmine volinik jätkab institutsiooni arendamist ning jõulist võrdõiguslikkuse teema eest seismist," ütles Sepper.

Mari-Liis Sepper asus soolise võrdõiguslikkuse ja võrdse kohtlemise voliniku ametisse 2010. aastal, tema ametiaeg kestab 2. oktoobrini 2015. Aastatel 2005-2010 juhtis Eesti võrdõigusorganit Margit Sarv.

Jaga artiklit

17 kommentaari

.
.  /   10:51, 28. apr 2015
no pangu siis järgmiseks zoovolinikuks see Muhu LILLA!!!
A
AB  /   00:51, 28. apr 2015
Vastavalt võrdõiguslikusele peaks ilmselgelt järgmine volinik olema mees ja seda hoolimatta sellest kas ta sobib sellesse ametisse või mitte.

Päevatoimetaja

Telefon 51993733
online@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis