Eesti uudised

Martin Helme: piirilepingu ratifitseerimine on julgeolekuoht  (83)

Siim Randla, 27. aprill 2015 07:00
Martin HelmeFoto: Arno Saar
Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna aseesimees Martin Helme leiab, et Eesti-Vene piirileppe ratifitseerimine ohustab Eesti julgeolekut: me loobume oma järjepidevusest, oma territoriaalsest terviklikkusest, rikume ise oma põhiseadust, vastu ei saa aga mitte midagi.

"Praegusele Eesti-Vene piirilepingule tuleb iga hinna eest kriips peale tõmmata," ütleb Martin Helme.

Samal teemal

Sellel lepingul on nii palju halbu aspekte ja praktiliselt mitte ainsatki positiivset, et selle ratifitseerimine on väga tõsine riigi ja rahvuslik kahju, ütleb ta. "See on põhiseadusevastane. Selleks, et allakirjutatud lepinguga ette nähtud piirijoont saaks üldse kehtima panna, tuleb kõigepealt muuta põhiseadust, kus on selge sõnaga ja üheselt öeldud, et maismaapiiri määrab kindlaks Tartu rahu.

Seega loobume oma järjepidevusest, oma territoriaalsest terviklikkusest, rikume ise oma põhiseadust, vastu ei saa aga mitte midagi. Tekib küsimus, miks nii paljud meil seda lepingut küll tahavad?" imestab Helme.

"Elu on näidanud, et oleme 24 aastat saanud hakkama kontrolljoonega, meid võeti sellega NATOsse ja ELi, võime rahulikult oodata 23 järgmist aastat, et saada parem kokkulepe ja kui vaja, siis veel teist samapalju. Riigi huvide ja rahvusliku julgeoleku kaitsmisse tulebki suhtuda nii pika perspektiiviga."

Samal teemal

16.09.2015
Eesti-Vene piiriribast on puhastatud 91 kilomeetrit
24.08.2015
Kunagine Mihhail Gorbatšovi ja Lennart Meri aseminister: pole eriti tähtis, kas Venemaaga on piirileping või mitte
25.04.2015
EKRE juhiks valiti taas Mart Helme
22.04.2015
EKRE riigikogu fraktsioon registreeris toetusrühma traditsioonilise perekonna kaitseks