Eesti uudised

Täiendatud! Lisatud Kanal 2 "Reporteri" video!

Nepalis ootab kojulendu Eesti turismirühm, üks eestlasest matkaja jäi mudalaviini alla  (33)

Andres Tohver, 26. aprill 2015, 18:08
KATASTROOF: Viimastel andmetel on tugeva maavärina tagajärjel hukkunud Nepalis üle 2300 inimese, nende seas teadaolevalt ka üks Eesti kodanik.Foto: AP / Scanpix
Eesti matkajad olid laupäeva hommikul Nepali pealinnast 60-70 kilomeetrit põhja pool, kui maa jalge all korraga rappuma hakkas. Sandberg Reiside üheksaliikmeline rühm alustas sõitu Nepaali 21. aprillil. Läbi Helsingi ja New Delhi jõuti Nepali pealinna Kathmandusse järgmisel päeval. Reisi eest maksis igaüks pisut üle tuhande euro. Tagasi Eestisse oleksid nad esialgsete kavade kohaselt saabunud 3. mail.

Laupäeval kell 11.15 (kohaliku aja järgi) tabas aga Nepali viimase kaheksakümne aasta tugevaim maavärin – 7,8 magnituudi –, kus hukkus üle 2300 inimese.

Sandberg Reiside grupp oli maavärina hetkel matkarajal Kathmandust 60-70 kilomeeterit põhja pool Hiinale kuuluva Tiibeti piiri ääres. Rühm oli parasjagu 2750 meetri kõrgusel kavatsusega tõusta 3800 meetrini.

Kas inimesed on elu ja tervise juures, ei osanud reisi korraldanud Kaarel Liivamäe pühapäeva hommikul veel öelda, sest ka tavapärases olukorras puudub seal matkapiirkonnas korralik telefonilevi.

Liivamäe ise on Nepalis käinud viimase kaheksa aastaga kokku 22 korda, ent sedapuhku juhtis ta ettevõtmist Eestist Tallinnast.

Surm tabas puhkepausil

"Üks reisigrupi liige hukkus selle maavärina käigus, teised jäid terveks," täpsustab Liivamäe pühapäeva pärastlõunal. "Seal tuli kivilaviin, tekkisid maalõhed, rebendid ja siis rusu-mudalaviin kõige lõpuks."

Mägede vahel on arstiabi kehv. Kui kellelgi midagi juhub, on kiireks lahenduseks helikopter. Maad mööda võtab kõik palju kauem aega. Antud juhul oli Liivamägi sõnul hukkunu surm silmapilkne, kell 11.15, kui rühm pidas puhkepausi.

Surnukeha ja kaheksa ellujäänut toovad matkapiirkonnast Kathmandusse helikopterid. Nad peatuvad seal esialgu Thameli piirkonnas. "See on Kathmandu keskne turistide piirkond," seletab Liivamägi.

Surnukeha toomise kodumaale korraldab Eesti välisministeerium kindlustusfirmade kaudu.

Samal teemal

27. aprill 2015, 08:57
Nepali sõitnud Eesti päästjad võtsid kaasa meditsiinivarustust ja otsinguvahendeid
27. aprill 2015, 08:27
KARMID KAADRID NEPALIST: kuidas maavärin hävitab maja ja paneb basseini tormise merena möllama
27. aprill 2015, 07:00
MÄGIRONIJA: laviin tuli kui kiirrong. Mõtlesin – nüüd suren!
27. aprill 2015, 07:00
Nepali maavärinas hukkus kivilaviini alla jäänud Eesti kodanik

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee