Eesti uudised

Ruta Arumäe: juba noorena mõistsin, et kartulivagude vahele ma ei kuulu (49)

LP, 25. aprill 2015 12:55
Foto: Mihkel Maripuu / Postimees
Kaks nädalat tagasi oli Ruta Arumäe lihtsalt üks Eesti peaministri nõunikke, kuid tänaseks on temast saanud endine nõunik, kes reetis valitsusjuhi ja oma kolleegid, paljastades nõunikutöö argipäeva ning kritiseerides peaministri valikuid.

"Mul oli juba noorest peast selge, et kartulivagude vahele ma ei kuulu, olen loodud kusagile mujale," ütleb Arumäe intervjuus LP-le.

"Võin ka öelda, et keegi pole tõesti seni mulle otseselt pakkumisi teinud," lisab Arumäe, et hetkel ta tööd ei otsigi.

Samal teemal

Majandusanalüütikuks õppinud Ruta elus väljakutsetest puudust ei tule ja peaministri nõunikuna ta jätkata ei soovinud. "Praegu mõtlen lihtsalt laiemalt oma elu üle järele ja vaatan, kuhu edasi liikuda."

Refereeritud artikli täisteksti loe LPst.

Arumäe kritiseeris Postimehes avaldatud artiklis, et nelja kuuga, kui ta nõunikuna ametis oli, ei tundnud keegi riigi majandusliku käekäigu vastu huvi. Arumäe kirjutas, et majandusnõuniku koha, mida ta täitis, võiks üldse kaotada. "Nõu saada peaminister ei soovinud. Ega ka keegi muu riigisektoris laiemalt," kirjutas Arumäe oma arvamuses.

"Minu jaoks oli veidi naljakas, kui käisin esinemas välismaal ja esinemise teemaks oli see, kuidas peaksid investeeringud Eestisse tulema. Slaidid, mida riigisektoris kasutatakse, pärinevad 2003. aastast ning neid tuli järjest välja praakida – sest neid argumente, miks siia investeerida, on järjest vähemaks jäänud."

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee